تماس یک دختر 8 ساله انگلیسی با ایستگاه فضایی بین‌المللی

رویاهای یک دختر هشت ساله با اتصال رادیوی آماتور پدرش به ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) محقق شد. این کار به او امکان داد تا یک مکالمه‌ ۴۵ ثانیه‌ای را با “کیجل لینگرن” (Kjell Lingren)، فرمانده ماموریت “کرو-۴” (Crew-۴) شرکت “اسپیس ایکس” (SpaceX) داشته باشد. لینگرن در پاسخ به تماس گفت: به ایستگاه فضایی بین‌المللی خوش آمدید.

“ایزابلا پین” (Isabella Payne) هشت ساله اهل کنت، انگلستان در این تماس، خود را معرفی کرد و سپس، فرمانده ماموریت کرو-۴ از تماس این کودک علاقمند به فضا تشکر کرد. ایزابلا پیش از آن که پدرش کلیپ صوتی این مکالمه را منتشر کند، گفت: سپاسگزارم، پرواز ایمنی داشته باشید.

چنین ارتباطاتی به دلیل علاقه پدر ایزابلا به استفاده از ایستگاه رادیویی برای صحبت با اپراتورهای دیگر در سراسر جهان امکان‌پذیر بود، اما این پدر و دختر، ارتباطی را با خارج از زمین (ایستگاه فضایی) برقرار کردند.

پدر ایزابلا در پاسخ به پرسشی که در توییتر درباره نحوه اتصال به ایستگاه فضایی بین‌المللی مطرح شد، گفت: این کمی دانش را می‌طلبد، اما بیشتر شانس محض است. وی افزود: مجموعه‌ای از شرایط ویژه وجود دارد که با کمک آن می‌توانید با یک فضانورد در ایستگاه فضایی بین‌المللی صحبت کنید و در این رویداد، همه عوامل گرد هم آمدند.

وی در توییتی، از فرمانده ماموریت کرو-۴ به خاطر صحبت کردن با دخترش تشکر کرد. به گفته وی، ایزابلا زمانی که تنها دو سال داشت، به فضا علاقمند شد و رویای دخترش با برقراری این تماس محقق شد.