تلاش دولتمردان برای اتمام پروژه فرودگاه و منوریل تا پایان دولت سیزدهم

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر فقر و فقدان زیرساخت‌های زیارتی و گردشگری قم، گفت: شهر قم به‌رغم پذیرایی میلیون‌ها نفر از زائر ایرانی و خارجی از بسیاری از امکانات اولیه محروم است و حل این مشکل نیز جز با حمایت‌های ملی امکان‌پذیر نیست.

به گزارش خبرگزاری موج قم، احمد امیرآبادی فراهانی امروز جمعه در جلسه شورای اداری استان که با حضور معاون اجرایی رئیس‌جمهور در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با اشاره به فرسایشی شدن برخی پروژه‌های عمرانی قم، اظهار داشت: فرودگاه، مونوریل و مترو و پروژه‌های اطراف حرم ازجمله این پروژه‌ها هستند.

وی بابیان اینکه دولت قبلی و سازمان هواپیمایی هیچ اعتقادی برای فرودگاه قم نداشتند، گفت: دولت برای تعیین تکلیف و نهایی شدن این پروژه‌ها اهتمام جدی دارد و تلاش می‌شود این پروژه تا پایان دولت به بهره‌برداری برسد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی پروژه مونوریل را موردتوجه قرار داد و خاطرنشان کرد: دولت سابق همچنین اعتقادی به مونوریل نداشت ولی دولت سیزدهم نسبت به تکمیل این پروژه به همراه فرودگاه اصرار و تأکید دارد.

وی یادآور شد: مباحث فرهنگی و اجتماعی در سفر دوم ریاست جمهوری به استان قم باید موردتوجه باشد.

امیرآبادی مشکل تأمین آب قم را موردتوجه قرار داد و تصریح کرد: طی تابستان امسال کیفیت آب قم بشدت کاهش یافت، این در حالی است که انتقال آب سرشاخه‌ها به نام قم بود اما به کام شهرهای دیگر تمام‌شده است.

وی با تأکید بر فقر و فقدان زیرساخت‌های زیارتی و گردشگری قم، اضافه کرد: شهر قم به‌رغم پذیرایی میلیون‌ها نفر از زائر ایرانی و خارجی از بسیاری از امکانات اولیه محروم است و حل این مشکل نیز جز با حمایت‌های ملی امکان‌پذیر نیست.