تعهد دستگاه های اجرایی مشهد برای ایجاد ۵۷ هزار اشتغال پایدار


تعهد دستگاه های اجرایی مشهد برای ایجاد ۵۷ هزار اشتغال پایدار

معاون استاندار و فرماندار مشهد بیان کرد: دستگاه های اجرایی برای ایجاد ۵۷ هزار اشتغال پایدار در این شهرستان در سال ۱۴۰۱ متعهد شده و در این خصوص باید برنامه ریزی کنند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محسن داوری معاون استاندار و فرماندار مشهد در خبری عنوان کرد: پارسال میزان تخصیص تسهیلات برای ایجاد کسب و کارهای خانگی در این شهرستان، ۷۰ میلیارد ریال بود که امسال این ظرفیت به ۵۴۰ میلیارد ریال افزایش یافته است.

داوری در ادامه این اطلاع رسانی اضافه کرد: اعطای این تسهیلات به ویژه در حاشیه شهر و روستاهای مشهد موجب رونق اشتغال خانوارها شده و قدرت معیشت آنها را بالا می‌برد، این موضوع موجب می شود زندگی خانوارهای روستایی در روستاها به صرفه شود و از مهاجرت آنها به مشهد و حاشیه آن جلوگیری کند.

معاون استاندار و فرماندار مشهد همچنین تاکید کرد: بهترین حوزه تامین معیشت در کلانشهر مشهد مقوله زیارت است و در این راستا ماندگاری زائر و زیارت گروهی در دستور کار متولیان زیارت در مشهد قرار دارد.

وی اظهار کرد: همچنین در نظر داریم از ظرفیت تسهیلات و اشتغالهای خانگی و تولید سوغات برای زائران استفاده کنیم و بنا داریم شیوه شاگرد- استادی را با همکاری فنی و حرفه ای در شهرستان تقویت نموده تا افراد متقاضی شغل به صورت گسترده تر در جریان حرفه‌آموزی قرار گیرند.

معاون استاندار و فرماندار مشهد متذکر شد: در حوزه صنعت بیش از شمار متقاضیان کار در شهرستان فرصت شغلی وجود دارد اما متقاضایان کار بیشتر شغلهای اداری و دفتری می خواهند و مایل به فعالیت در حوزه صنعت نیستند.

داوری یادآور شد: دستگاه های اجرایی برای ایجاد ۵۷ هزار اشتغال پایدار در این شهرستان در سال ۱۴۰۱ متعهد شده و در این خصوص باید برنامه ریزی کنند و شهرستان مشهد با سه شهر مشهد، رضویه و مُلک آباد، ۴۰۰ روستا و آبادی و حدود چهار میلیون نفر جمعیت دارد. ۳.۵ میلیون نفر از این جمعیت در کلانشهر مشهد سکونت دارند.