تعمیرات اساسی پالایشگاه گاز سرخون با تکیه بر کار ایرانی


تعمیرات اساسی پالایشگاه گاز سرخون با تکیه بر کار ایرانی

سرپرست شرکت پالایش گاز سرخون و قشم از اتمام تعمیرات اساسی ری بویلر E-602XA و مبدل های E-601X2X4 و همچنین ظروف S-601 و V-601 توسط کارشناسان و متخصصان توانمند این شرکت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، پارسا پروین سرپرست شرکت پالایش گاز سرخون و قشم گفت: مبدل های حرارتی E-601X2X4 و مجموعه ریبویلر E-602XB  و ظروف S-601 و V-601 در واحد 600 مطابق برنامه سالانه بازدید، بازرسی و تعمیرات اساسی شد.

وی در ادامه افزود: با توجه به اهمیت این واحد در کیفیت گاز خروجی به جهت اینکه گلایکول وظیفه جذب آب همراه گاز و همچنین جلوگیری از تشکیل  هیدرات را برعهده داشته، از این رو انجام تعمیرات اساسی تجهیزات این واحد دارای اهمیت و حساسیت بالایی بوده، به دنبال آن باتوجه به حساسیت موجود در واحد 600 پالایشگاه گاز سرخون بابرنامه ریزی کارشناسنان و متخصصان توانمند و با بکار گیری نیروهای بومی و تامل گرمای طاقت فرسا تعمیرات این واحد با موفقیت کامل به اتمام رسید.

پروین بیان داشت: باتوجه به اهمیت و ارزش این واحد در راستای خودکفایی هرچه بیشتر تمامی کارکنان شرکت عزم خود را جزم نمودند تا با برنامه‌ریزی دقیق و رعایت تمامی اصول ایمنی و استانداردهای کاری نسبت به اتمام به موقع تعمیرات اساسی طبق برنامه‌ زمان‌بندی و متعاقباً در چرخه قرار گرفتن مجدد این واحد در صنعت پاک، گامی مطمئن در تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری برداشته و همچون گذشته برگ زرین در کارنامه خود به ثبت رساندند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های تعمیراتی بدون هیچ‌گونه حادثه و با رعایت کلیه اصول ایمنی و بر اساس استانداردهای تدوین شده انجام پذیرفته است، گفت: پس از حدود 90 ساعت کار شبانه روزی واحد مذکور به طور کامل در سرویس قرار گرفته و این حاکی از دست‌یابی به دانش فنی داخلی در این خصوص، استفاده حداکثری از نیروهای بومی و متخصصان منطقه و حرکتی پویا و مستمر به سمت خودکفایی می‌باشد.

پروین تصریح کرد: با همت و درایت متخصصان توانمند این شرکت توانسته ایم در زمینه اقتصاد مقاومتی و در راستای ساخت قطعات پالایشگاهی با همکاری شرکت های داخلی مشکلات مربوط به تامین قطعات را برطرف نموده و گام های بسزایی در سطح صنعت نفت و گاز برداریم.

پارسا پروین سرپرست شرکت پالایش گاز سرخون و قشم در پایان از زحمات و تلاش بی شائبه کارکنان شرکتی و پیمانکاری به جهت مشارکت در تحقق این مهم تقدیر و تشکر و ابراز امیدواری کرد: با همت و همکاری پرسنل در بخش های مختلف شاهد موفقیت های روز افزون در عرصه رشد و تعالی صنعت گاز کشور باشیم.