تصاویر | تارا کانکتد با این ویژگی ها آیا واقعا اولین ماشین هوشمند ایرانی است؟

معرفی تارا کانکتد

اکثر خودروهای پرچمدار و حتی معمولی اروپایی و آسیایی‌های پرچمدار، به آپشن تماس اضطراری یا همان SOS مجهز شده‌اند و تارا Conected 4G هم اولین محصول ایرانی است که از این آپشن مهم پشتیبانی می‌کند.

تارا کانکتد

سیستم مولتی مدیا تارا کانکتد به تکنولوژی 4G مجهز شده تا در زمانی که نیاز باشد، تماس‌های اورژانسی را با مراکز درمانی برقرار کند. این هشدارها در مرحله اول از طریق سنسورهای نصب شده بر روی ایربگ و کمربند ایمنی فعال می‌شوند و به طور همزمان، شتاب سنج‌ها و سنسورهای ژیروسکوپ هم به روی کار می‌آیند تا در صورت شدت بالای ضربه، سریعا با مراکز اورژانس تماس بگیرند.

تارا کانکتد

البته دکمه تماس SOS هم در سقف و درست در کنار چراغ سقفی قرار گرفته است اما به گفته کارشناس ایران خودرو، این دکمه قرار است با ظاهر جذاب‌تری طراحی شود تا جلوه کابین را تغییر دهد. به طور کلی باقی اجزای کابین، هیچ تفاوتی با نسخه استاندارد تارا ندارد.

تارا کانکتد

تارا کانکتد

تارا کانکتد

البته گاهی پیش می‌آید که در اثر ضربه مهلک به بدنه خودرو، سنسورهای ژیروسکوپ از مدار خارج شوند اما طراحان تارا کانکتد وعده داده‌اند که سنسورهای کمربند و ایربگ، تا آخرین نفس به وظیفه خود عمل می‌کنند. به هر حال به محض فعال شدن این هشدارها، نیروهای امدادی به محل دقیق حادثه می‌آیند چرا که این سیستم می‌تواند لوکشین را با درصد خطای فوق العاده پایینی ارسال کند.

تارا کانکتد

یکی دیگر از مزیت‌های سیستم 4G در سدان تارا کانکتد، ایجاد یک ارتباط دوطرفه بین کارشناسان ایران خودرو با این محصول است تا به صورت لحظه‌ای، از وضعیت آن با خبر باشند. اخطارهایی مثل خطاهای سیستم دیاگ، سرویس‌های دوره‌ای و این دسته از موارد می‌توانند از طریق سیستم مولتی مدیا به کارشناسان منتقل شوند. به علاوه آپدیت‌های هوایی یا همان OTA هم یکی دیگر از مزایای بزرگ و قابل توجه در چنین سیستم‌هایی است که شما را مراجعه حضوری به نمایندگی‌ها، راحت می‌کند. حالا با تمام این تفاسیر باز هم فکر می‌کنید که تغییرات تارا Conected 4G فقط به اضافه شدن سیستم 4G محدود می‌شود؟

227227