تشکیل کمیته ژئوتوریسم در گیلان


تشکیل کمیته ژئوتوریسم در گیلان

اولین همایش ژئوتوریسم زمین گردشگری» استان گیلان توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان و با همکاری سازمان نظام مهندسی معدن استان در پژوهشکده گیلان‌شناسی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج گیلان، اولین همایش ژئوتوریسم زمین گردشگری استان گیلان توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان و با همکاری سازمان نظام مهندسی معدن استان در پژوهشکده گیلان‌شناسی برگزار شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان شناسائی و بررسی پتانسیل ها و تهیه نقشه ژئوتوریسم گیلان، برگزاری دوره های آموزشی ژئوتوریسم،  افزایش سطح دانش و توانمندسازی راهنمایان گردشگری در شاخه فعالیت تخصصی ژئوتوریسم و تمرکز روی جذب گردشگران داخلی و خارجی علاقمند حوزه ژئوتوریسم به استان گیلان را  از اهداف و چشم اندازهای این برنامه اعلام کرد.

جهانی، با اعلام تشکیل کمیته ژئوتوریسم در گیلان یادآور شد: گیلان با وجود داشتن ژئوپارک و معادن متعدد پدیده‌های زمین شناسی مختلفی را دارا است، که تاکنون به طور کل برای عموم مردم شناسایی و معرفی نشده است که باید برای این مهم اقدامی صورت پذیرد.

وی با اشاره به راه اندازی موزه زمین‌شناسی در شهر رشت افزود: در ادامه این نشست مقرر شد تفاهم نامه‌ای با اداره‌کل زمین شناسی منعقد و در همین راستا اطلس ژئوتوریسم‌های استان گیلان معرفی شود.