تشکیل کانون‌های سلامت محور در محلات مختلف تهران

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس،مراسم تقدیر و هم‌اندیشی با روسای بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی منطقه ۱۰ به مناسبت روز پزشک با حضور مدیرکل سلامت شهرداری تهران و معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه برگزار شد.

اسماعیل عربلو، معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه گفت: موضوع سلامت یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های توسعه پایدار شهری است که مدیریت شهری منطقه برای دستیابی و تحقق این مهم بر اساس رویکرد انسان‌محور در تلاش است با جلب مشارکت پزشکان و پر رنگ کردن نقش آنان در فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی به طور اصولی و بنیادی در راه ارتقای سلامت جامعه و شهروندان سطح منطقه گام‌های موثری را بردارد.

در ادامه این نشست، حمید صاحب مدیرکل سلامت شهرداری تهران با تبریک روز پزشک و تشکر از زحمات کادر درمان اظهار داشت: موضوعات اجتماعی به مهم‌ترین موضوع مدیریت شهری در این دوره تبدیل شده است. شهرداری تهران در این دوره مدیریت شهری، نه تنها به موضوعات کالبدی بلکه نسبت به روح شهر نیز توجه ویژه‌ای دارد و درصدد آن است که حال آدم‌ها را خوب کند چراکه حال خوب هم مربوط به سلامت است. البته ما باید به دنبال تندرستی افراد هم باشیم.

وی با تاکید بر اینکه ما باید به دنبال خدمت صادقانه، بی منت و مقتضی باشیم، تصریح کرد: کار ما جلب مشارکت مردم در خودمراقبتی است. در واقع، کار اصلی ما توانمندسازی مردم است برای آنکه بدانند، بخواهند و بتوانند تا از خود مراقبت کنیم.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران گروه‌های مرجع در محلات و مناطق همچون پزشکان و کادر درمانی را سرمایه‌ای بزرگ برای شهرداری دانست و خاطرنشان کرد: ما تلاش می‌کنیم کانون‌های سلامت محور را در محلات مختلف تهران تشکیل دهیم.

در پایان این مراسم، از روسای بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی حاضر در نشست و همچنین مدیرکل سلامت شهرداری تهران با اهدای لوحی تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام /