تساوی برای مدعی قهرمانی خوب نیست/ فوتبال ایران اصلا آپدیت نشده است

مجتبی انصافی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا درباره بازی این هفته استقلال اظهار داشت: تساوی برای تیمی که ادعای قهرمانی دارد و برای جام می‌جنگد اتفاق خوبی نیست و استقلال باید برنده می‌شد.

وی در ادامه درباره نقطه قوت استقلال افزود: استقلال در خط دفاعی بسیار عالی کار کرد و در چند بازی اخیر پیشرفت خوبی در این منطقه داشته است. سیلوا در خط دفاعی رهبری بسیار خوبی دارد و باعث سازماندهی فوق‌العاده آبی ها در این بخش شده. روزبه چشمی هم به دلیل سابقه حضور در خط دفاعی در خط هافبک هم توپ‌ها را خوب دفع می‌کند و هم به وظایفش به نحو احسن عمل می‌کند.

مدافع اسبق آبی‌پوشان گفت: استقلال در فاز هجومی اما آن‌چنان که باید و شاید کار نمی‌کند. من در این بخش طراحی حمله یا استراتژی خاصی از ریکاردو ساپینتو مشاهده نکرده‌ام. استقلال در این بخش مهره‌های بسیار با کیفیت و خلاقی دارد. اگر هم گلی زده می‌شود تاثیر کیفیت فردی بازیکنان بود. بازیکنان چون قایدی اما به طور کلی برنامه‌ای وجود ندارد.

وی افزود: سایپنتو کنار خط بسیار خوب کار می‌کند و شور و هیجانش به بازیکان از لحاظ روانی کمکی شایان می‌کند اما هنوز تیمش را نشناخته و همان‌طور که گفتم طراحی و تاکتیک خاصی را من مشاهده نکردم. تعویض‌های سرمربی پرتغالی هم خوب بود و کاملا تیم را هجومی کرد اما مساله اینجا است وقتی توپ به خط حمله می‌رسد اصلا نه مالکیت وجود دارد و نه طراحی خاصی. این تیم اگر بخواهد بدون برنامه به کار ادامه دهد در ادامه به مشکل برمی‌خورد. آنالیز سبک بازی استقلال برای حریفان آسان خواهد بود و کادر آبی پوشان باید به فکر حل این مشکل باشند.

آیا نفت مسجد سلیمان وقت‌کشی می‌کرد؟ پاسخ او اینگونه بود: این تیم از دقیقه 60 زیر فشار بود. ممکن است هر تیم دیگری هم در برخی دقایق از سوی سرمربی دستور وقت کشی یا کشتن ریتم بازی را دریافت کند اما به نظرم مشکل اصلی استقلال این نکته نبود.

انصافی درباره شرایط کلی لیگ گفت: من فوتبال اروپا را پیگیری می‌کنم. فوتبال در سطح بین‌المللی دائما تغییر می‌کند و پیشرفت‌های زیادی شاهدیم. دیگر بازی از کناره‌ها و سانتر معنا ندارد. در فوتبال داخلی اما اصلا بازی‌های باکیفیتی شاهد نیستیم. عمده تیم‌ها بر اساس خلاقیت فردی بازیکنان نتیجه می‌گیرند و این زیبنده فوتبال ما نیست. واقعا می‌توان گفت فوتبال ما اصلا آپدیت نشده است.

خبرنگار: علی رضایی

انتهای پیام//

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف