ترمیم نمره فقط یک‌بار برای هر درس تعیین شد/ هزینه ترمیم نمره چقدر است؟

محسن زارعی رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص مصوبه جدید کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی و امکان ترمیم نمره برای داوطلبان جهت تأثیر معدل در کنکور، اظهار کرد: ترمیم نمره یکبار برای هر درس است. 

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا ترمیم نمره هزینه دارد؟»، گفت: هزینه‌اش بر عهده استان‌هاست و بر اساس مصوبه شورای آموزش و پرورش استان‌ها تعیین می‌شود.

زارعی اضافه کرد: کسی که برای ترمیم نمره اقدام می‌کند دیگر دانش‌آموز نیست و از فرایند آموزش رایگان خارج شده است و باید بر همین اساس هزینه امتحان را بدهد.

وی با بیان اینکه داوطلبان ترمیم نمره باید برای ثبت‌نام درس مورد نظر به مدرسه بزرگسالان مراجعه کنند، گفت: هزینه‌ را استانی کردیم که هر استان متناسب با شرایط خود، مبلغی را برای ترمیم نمره در نظر بگیرد.

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه بر اساس مصوبه فقط یک بار برای هر درس امکان آزمون وجود دارد، تصریح کرد: امکان اینکه یک داوطلبان همه دروس را هم برای ترمیم نمره در یک ترم بگیرد و آزمون دهد، وجود دارد.

انتهای پیام/