تداوم درگیری مسلحانه در کرانه باختری

کرانه باختری بامداد امروز نیز بار دیگر شاهد درگیری مسلحانه میان رزمندگان فلسطینی و نظامیان رژیم صهیونیستی بود.

به گزارش خبرگزاری موج، بامداد امروز در پی یورش نظامیان رژیم صهیونیستی به چند منطقه در جنین و اطراف آن، درگیری‌های مسلحانه آغاز شد.

منابع پزشکی فلسطین اعلام کردند، سه جوان فلسطینی مجروح در پی این درگیری‌ها به بیمارستان تخصصی «ابن سینا» در جنین منتقل شدند. یک جوان ۱۸ ساله از ناحیه سینه، یک جوان ۲۰ ساله از ناحیه پا و یک جوان ۲۷ ساله از ناحیه شکم هدف گلوله قرار گرفتند.

در ادامه این گزارش آمده، نظامیان رژیم صهیونیستی به سمت یک جوان فلسطینی سوار بر موتور در منطقه «وادی بقین» جنین تیراندازی کردند.

در پی این موضوع، گردان «نابلس» وابسته به «سرایا القدس» شاخه نظامی جهاد اسلامی از تیراندازی نیروهایش به سمت نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی خبر داد.

بامداد دیروز (شنبه) افراد ناشناس به سمت خودروی متعلق به نیروهای امنیتی در شهرک صهیونیستی «شاوی شمرون» (غرب نابلس) تیراندازی کردند که چندین تیر به این خودرو اصابت کرد اما این اقدام، خسارات جانی نداشت.

بر اساس گزارش «قدس پرس»، پس از این اقدام، نظامیان رژیم صهیونیستی به شهرهای فلسطینی در استان‌های نابلس و رام‌الله (در مرکز کرانه باختری) یورش بردند و درگیری‌ها آغاز شد.

هلال‌احمر فلسطین اعلام کرد، دستکم دو نفر با گلوله پلاستیکی زخمی و ده نفر دیگر دچار تنگی نفس ناشی از استنشاق گازهای سمی در «دیر شرف» در نابلس شدند.

در ادامه این گزارش آمده، نظامیان صهیونیستی به منازل و مغازه‌ها یورش بردند و دوربین‌های مداربسته را به منظور شناسایی عاملان تیراندازی امروز به سمت خودروی صهیونیستی مصادره کردند.