تجلیل از داروساز نمونه گیلانی و قهرمان کشتی جهان در کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت


تجلیل از داروساز نمونه گیلانی و قهرمان کشتی جهان در کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت

در چهل و سومین جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی کلانشهر رشت، از داروساز نمونه گیلان و دو ورزشکار کشتی گیلانی تجلیل شد.

به گزارش خبرگزاری موج گیلان، در این جلسه به مناسبت پنجم شهریور سالروز ولادت زنده‌یاد جهان‌پهلوان تختی و روز ملی کشتی ، مراسم تقدیری از دو جهان‌پهلوان گیلانی، فردین معصومی و فرزند ایشان امیررضا معصومی انجام گرفت.

علیرضا تاج شهرستانی رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای رشت در این رابطه گفت: دو جهان‌پهلوان “فردین معصومی” و فرزند برومند ایشان “امیررضا معصومی”  باعث افتخار  استان گیلان و شهر رشت هستند و ما به عنوان نمایندگان فرهنگی اجتماعی و ورزشی رشتوندان بر خود لازم دانستیم به بهانه روز ملی کشتی و سالروز ولادت اسطوره ورزش کشتی کشور “جهان‌پهلوان تختی”، از پدر و پسر پهلوان و طلایی گیلانیان، بقدر بضاعت تقدیری بجا آورده شود. 

تاج شهرستانی اضافه کرد: ورزش یک پدیده جهانی و محبوب و اجتماعی است که ملتهای جهان را فارغ از چهارچوبهای حزبی به یکدیگر پیوند داده و قهرمانان ورزش، سمبلی هستند که در بسترهای ورزشی و اجتماعی، در جهت سالم‌سازی جوامع موثر خواهند بود.

تجلیل از قهرمان کشتی

تقدیر از داروساز نمونه گیلانی به مناسبت روز داروساز

در ادامه و به مناسبت روز جهانی داروساز،  مراسم تقدیری از دکتر کیایی، داروساز نمونه استان بعمل آمد.

تاج شهرستانی رئیس کمیسیون فرهنگی شورا در این رابطه گفت: ایامی مانند سالروز گرامیداشت دانشمند حکیم ایرانی محمد زکریای رازی و روز جهانی داروساز ، فرصتی است تا بتوان شهروندان نمونه‌ای مانند دکتر کیایی را به پاس تلاشهای مردم دوستانه و موثر  تقدیر نمود.

دکتر کیایی نیز در این جلسه طی سخنانی ضمن تشکر از برپایی این مراسم عنوان کرد: در سه ساله اخیر که جهان درگیر بیماری کووید بود، اهمیت الکل، که کشفی مهم از دانشمندی ایرانی بوده است برای باری دیگر ثابت شد و جهانی با کمک این مایع مهمِ صنعتی و پزشکی توانست با آلودگی‌های ویروسی مقابله کند.

وی گفت: دعوت کمیسیون فرهنگی از افراد تلاشگر دلگرم کننده است و سبب میشود خدمت رسانی در هر جایگاه و شغلی ارزش و اهمیت تلقی گردد.

 

بیشتر بخوانید:

تقدیر از قهرمان کشتی جوانان جهان در سما واحد رشت