تاکید استاندار آذربایجان شرقی بر تسریع در گسترش شبکه فیبر نوری در تبریز


تاکید استاندار  آذربایجان شرقی بر تسریع در گسترش شبکه فیبر نوری در تبریز

استاندار آذربایجان شرقی از عقب افتادن تبریز در بین کلانشهرهای ایران به جهت پوشش فیبرنوری خبر داد و گفت: باید برای جبران این عقب ماندگی دستگاه های اجرایی و متولی سریع تر اقدام کنند

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، عابدین خرم استاندار آذربایجان شرقی، در مراسم افتتاح طرح های ارتباطی، مخابراتی و فناوری استان، اظهار داشت: اینکه پس از مدت ها هنوز شهرداری وارد عقد قرارداد با مخابرات و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی نشده است، جای گلایه دارد و باید این دو مجموعه در سریع ترین زمان ممکن برای توسعه پوشش فیبرنوری در تمامی مناطق و محلات تبریز تعامل کنند.

وی از عقب افتادن تبریز در بین کلانشهرهای ایران به جهت پوشش فیبرنوری خبر داد و افزود: باید برای جبران این عقب ماندگی دستگاه های اجرایی و متولی سریع تر اقدام کنند و در این رابطه اداره کل ارتباطات و قناوری اطلاعات باید مدیران شهری را برای اجرای این پروژه توجیه فنی کنند.

استاندار آذرباجان شرقی ، بهره مندی آحاد مردم از امکانات به روز و مدرن ارتباطی و مخابراتی را مطالبه به حق مردم دانست و با بیان اینکه قوی تر شدن در این حوزه به مثابه قدرت در جهان است، ادامه داد: هرچند طی سال های اخیر شاهد پیشرفت های مهم در این بخش تاثیرگذار بوده ایم اما برای جبران عقب ماندگی ها باید تلاش های وافری انجام داد.

وی اجرای طرح دولت الکترونیک را یکی از سیاست های بسیار مهم و اصلی نظام برشمرد و اظهار داشت: این طرح باید از سوی نهادهای مسئول به خصوص وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باید با جدیت پیگیری شود ، چون رضایت مندی مردم از دستگاه های اجرایی منوط به اجرایی شدن کامل این طرح می باشد.

خرّم گفت: تحقق دولت الکترونیک باعث رفع بسیاری از مشکلت مربوط به داده های آماری، نوع خدمات، از بین رفتن روابط ناسالم اداری و نیز افزایش رضایت مندی مردم از خدمات دولتی می شود، چراکه آحاد مردم در زمان کنونی بسیار علاقمندند تا خدمات خود از ادارات و سازمان ها را به صورت غیرحضوری و به راحتی دریافت کنند.

استاندار آذربایجان شرقی نقش ارتباطات و مخابرات در زندگی روزمره مردم در جهان امروز را بسیار مهم و تعیین کننده خواند و افزود: بروز و ظهور ویروس کرونا طی سه سال اخیر این اهمیت و جایگاه را بیش از پیش نمایان ساخت و محروم بودن برخی از مناطق کشور از اینترنت جزو آسیب هایی بود که طی این دوران بروز عینی یافت.

خرّم یادآور شد: وجود ۲۷۷ کیلومتر مرز آذربایجان شرقی با کشورهای همسایه و پویایی زندگی مردم این مناطق، در اولویت بودن اجرای طرح های ارتباطی در این مناطق را اجتناب ناپذیر می کند و باید مدیران این بخش در این زمینه وارد میدان شوند.

به گفته وی هم اکنون شهرستان های میانه، مراغه، ملکان و چارایماق از جمله مناطق آذربایجان شرقی هستند که به لحاظ ارتباطات مخابراتی در شرایط ضعیفی قرار دارند.

وی داشتن روحیه جهادی و انقلابی را رمز فائق آمدن بر سخت ترین کارها بیان و بر توجه مدیران حوزه مخابرات و ارتباطات به این موضوع مهم برای محرومیت زدایی تاکید کرد.