تامین مالی غیرتورمی ‎تولید در دستور کار بانک مرکزی/ انتشار ‎اوراق گام شتاب گرفت و بلافاصله بعد از انتشار قابل معامله در بازار سرمایه است

به گزارش خبرگزاری برنا، مصطفی قمری‌وفا مدیر روابط عمومی بانک مرکزی در انتشار اوراق در حساب توییتری خود گفت:با تسهیل و ساده‌سازی انجام شده برای معامله اوراق گام، طی یکماه و نیم اخیر حجم انتشار این اوراق به رقم ۱۳.۴ هزار میلیارد تومان رسید در حالی که حجم انتشار این اوراق از زمان راه اندازی آن در بهمن ۱۳۹۹ تا تیرماه ۱۴۰۱ معادل ۸.۸ هزار میلیارد تومان بود.

قمری وفا تصریح کرد:با مصوبه شورای پول و اعتبار و هیئت عامل بانک مرکزی، اوراق گام به محض انتشار قابل تنزیل و معامله در بازار سرمایه است.

وی افزود: فروشنده می‌تواند این اوراق را یا نزد خود نگه دارد و یا در صورت نیاز به نقدینگی آنرا در بازار سرمایه تنزیل کند و پول خود را از بازار سرمایه دریافت کند و در نهایت این اوراق در زمان سررسید، متعهد اوراق، وجه آن را به دارنده نهایی اوراق گام پرداخت خواهد کرد. 

مدیر روابط عمومی بانک مرکزی گفت: اوراق گام یک ابزار تامین مالی زنجیره‌ای و اعتباری است که با سهولت و ریسک پایین، امکان تامین مالی غیرتورمی ‎تولید را فراهم می‌کند.

photo_۲۰۲۲-۰۹-۰۵_۱۳-۵۳-۱۵
انتهای پیام/

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف