بیوگرافی سونگ ایل، بازیگر نقش جومونگ

سونگ ایل گوک بازیگر  کره جنوبی  متولد ۱ اکتبر سال ۱۹۷۱ ساله است که در ایران و در بسیاری از کشورهای دنیا برای سریال پرطرفدار “  جومونگ  ” در سال ۲۰۰۶ و بازی در نقش یک شخصیت صاحب نام، به اوج شهرت رسید. بسیاری نیز او را برای بازی در سریال تاریخی امپراطور دریا به یاد دارند. با زندگی نامه سونگ ایل گوک و یا بیوگرافی جومونگ معروف در مقاله زیر بیشتر آشنا خواهید شد.

این بازیگر معروف مشعل بازی های المپیک را در طول بازی های المپیک ۲۰۰۸ سئول در دست گرفت. همچنین لازم به ذکر است سونگ نام فامیل و ایل گوک نام کوچک وی در رسم الخط کره ای است.

جومونگ

اوایل زندگی و  تحصیلات  سونگ ایل گوک

سونگ نوه سیاست مدار کره ای کیم دو هان (یکی از اعضای اسبق مجلس ملی کره جنوبی) است و  به گزارش پرشین وی حتی جد بزرگ او نیز کیم جاو جین آنارشیسم و ژنرال جنبش استقلال کره در طول اوایل دهه ۱۹۰۰ بوده است.

مادر او خانم کیم اول- دونگ سیاستمدار و بازیگر اسبق کره ای است و عضوی از مجلس ملی کره در ناحیه سونگپا بوده است. وی نوه کیم جاو جین و دختر کیم دو هان است.

ایل گوک دانش آموخته رشته هنرهای نمایشی از دانشگاه چانگ جو در جنوب کره است و بعد مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه چانگ آنگ دریافت کرد.

حرفه کاری سونگ ایل گوک

سونگ نایب رئیس کنفدراسیون ورزش های سه گانه کره جنوبی است و در رقابت های ورزش های سه گانه بین المللی سئول در سال ۲۰۰۸ شرکت کرد. در آوریل سال ۲۰۰۸ نیز مشعل المپیک را در سئول در دست گرفت.

ایل گوگ همچنین یک هنرمند آماتور طراحی است. وی به صورت حرفه ای چه در فشن شو و چه در تبلیغات چاپی در عرصه مدلینگ فعال بوده و حتی سوژه یکی از فتوشوت های کریسمس کمپانی کره ای KOLON در سال ۲۰۰۸ بوده است.

در سال ۲۰۰۹ ایالت هاوایی ، ۲۱ام مارس را به عنوان روز سونگ ایل گوک نام گذاری کرد. در آوریل سال ۲۰۱۰ وی به کاخ آبی (اقامتگاه رسمی رئیس جمهور کره جنوبی) برای صرف شام با افراد عالی رتبه از جمله رئیس جمهور قزاقستان دعوت شد چرا که “  جومونگ  ” به شهرت زیادی در کشورهای آسیای مرکزی از جمله قزاقستان دست یافته بود.

جومونگ

در سال ۱۳۸۸ هجری شمسی، سونگ ایل گوک به ایران دعوت شد و در ۲۷ام مرداد ماه در یک نشست خبری با حضور مدیرکل ال جی در ایران و رئیس هیئت مدیره گلدیران شرکت کرد. وی در طول سفر به ایران چندین مصاحبه نیز انجام داد، از جمله در برنامه ماه عسل با احسان علیخانی به گفتگو نشست.

در اکتبر سال ۲۰۱۵ وی یک قرارداد انحصاری با مدیریت آژانس C-JeS Entertainment امضا کرد.

زندگی شخصی سونگ ایل گوک

این بازیگر محبوب کره ای با یک قاضی شهر بوسان به نام جونگ سونگ یون ارتباط داشت و این زوج در ۱۵ مارس سال ۲۰۰۸ در یک مراسم بسیار خصوصی به سبک عروسی سنتی کره ای ازدواج کردند. مراسم آنها در هتل شراتون واکرهیل در شهر سئول و به دور از هیاهوی رسانه ها برگزار شد و تنها دوستان و اقوام بسیار نزدیک حضور داشتند.

همسر سونگ در صبح ۱۶مارس ۲۰۱۲ در بیمارستانی در شهر سئول یک جفت سه قلو به دنیا آورد. سه قلوهای پسر آنها به نام های “مین گوک”، “دا هان”، و “مان سه” نام گذاری شدند که اگر کنار هم نوشته شود به معنای “زندگی طولانی در کره جنوبی” معنی می دهد.

بیوگرافی جومونگ سونگ ایل گوک و همسر و فرزندانش

وی اغلب با سه پسرش در چندین برنامه تلویزیونی کره جنوبی شرکت می کند که مجموعه “بازگشت سوپرمن” که از ۶ جولای ۲۰۱۴ تا ۷ فوریه ۲۰۱۶ پخش می شد از جمله این نوع برنامه هاست. برنامه مذکور در مورد چهار پدر سلبریتی بود که باید خودشان به تنهایی در طی ۴۸ سال و بدون کمک کسی مراقب فرزندانشان باشند، درحالی که همسرانشان برای لذت بردن از یک روز تعطیل، خانه را ترک کرده و پس از گذشت ۴۸ ساعت دوباره نزد همسر و فرزندانشان باز می گردند. پدرها نیز در این مدت فعالیت های جدید و مختلفی را با بچه ها تجربه می کنند.

سه قلوها همچنین در سریال تلویزیونی پدرشان در سال ۲۰۱۶ به نام “جانگ یونگ شیل” نیز حضور داشتند.

این ستاره همچنین بازیگری جذاب و خوش چهره با قد ۱۸۵ سانتی متر و وزن ۸۰ کیوگرم است. ارزش دارایی ها و حقوق او مشخص نیست ولی مطمئنا به دلیل قراردادهای متعدد مدلینگ و بازیگری از ثروت زیادی برخوردار است.

اگر دوست دارید بیشتر در مورد همسر ایل گوگ بدانید باید بگوییم تا پیش از ۹ نوامبر سال ۲۰۱۵ هیچ گونه اطلاعات خاصی در مورد او وجود نداشت ولی در این تاریخ نام وی در لیست “ستاره هایی با همسران موفق” که مربوط به لیست سال ۲۰۱۵ شبکه تلویزیونی tvN بود، جای گرفت و اطلاعات بیشتری از وی افشا شد.

قاضی جونگ سونگ یون یکی از شاگرد ممتازهای مدرسه خود بوده و در سال ۲۰۰۰ در دانشکده حقوق دانشگاه ملی سئول پذیرفته می شود و در همین دانشگاه مدرک کارشناسی ارشد و دکترا خود را دریافت می کند. وی در موسسه آموزش و تحقیقات قضایی با نمرات عالی قبول شد و در سن ۳۳ سالگی در سمت قاضی دادگاه ناحیه بوسان منصوب شد. در حال حاضر (دست کم تا سال ۲۰۱۵ که این اطلاعات افشا شد) وی در دادگاه ناحیه اینچئون کار می کند.

در ورای همه موفقیت های همسر سونگ ایل گوک، وی به زبان های ژاپنی، انگلیسی و فرانسوی صحبت می کند. ظاهرا سونگ فورا عاشق چنین زن شگفت انگیزی می شود و پس از گذشت یک سال و شش ماه از آشنایی، با هم ازدواج می کنند.