بیمه های تکمیلی تا ۲ ماه آینده به بیمه خدمات پایه متصل می شود

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری برنا، مجید بهزادپور رییس کل بیمه مرکزی امروز چهارشنبه ۹ شهریور در نشست با اصحاب رسانه اظهار داشت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته قرار است تا ۲ ماه آینده اطلاعات همه بیمه های تکمیلی به سامانه های بیمه خدمات پایه متصل می شوند. 

وی افزود: بازار بیمه جهانی یکی از اصلی‌ترین محفل‌های عملکرد دولت‌هاست. بازارهایی که در دنیا به عنوان بازارهای پیشرفته شناخته می‌شوند، عدد حق بیمه تولیدی در کل دنیا حدود ۶هزار میلیارد دلار است که سهم این بازارها ٨١درصد است. حق بیمه سرانه در این بازار چیزی حدود ۵هزار دلار است. ضریب نفوذ در بازارهای جهانی ٧ اما در کشورهای پیشرفته ٩.٧ است.

رییس کل بیمه مرکزی تصریح کرد: حق بیمه تولیدی منطقه منا ٩۵میلیون دلار و سهم آنها از دنیا ١.۴ است. ایران با توجه به این مبنای آماری، حق بیمه تولیدی آن ٢٧.۴میلیارد دلار است و سهم ما از دنیا ٠.۴درصد است. ضریب نفوذ ما نیز ٢.۴ است. این آمار براساس مقایسه جهانی بود.

بهزاد پور ادامه داد: در سال ١۴٠٠ حق بیمه تولیدی ما ١١۵هزار میلیارد تومان بود که نسبت به سال گذشته ۴٠درصد رشد داشت. ما در سال گذشته ٧١.٣میلیون فقره حق بیمه صادر کرده‌ و حدود ۶۵هزار میلیارد تومان خسارت پرداخت کرده‌ایم. تعداد موارد خسارت پرداختی هم سال گذشته ۵٢.۵میلیون فقره بوده است. 

رئیس کل بیمه مرکزی تصریح کرد: نسبت خسارت ما در سال گذشته ۵۶.۴درصد بوده است. رشته‌های عمده‌ای که در عملکرد سال قبل می‌توان به آن اشاره کرد شخص ثالث و مازاد بوده که حدود ٣٨درصد را به خود اختصاص داد و ١٨درصد نیز مربوط به درمان بوده است. زندگی در سال گذشته ١۶درصد و در این چهار ماه ١٢.٨درصد متعلق به زندگی است. 

وی اظهار داشت: بحث ضریب نفوذ صنعت بیمه به عنوان یک هدف اصلی که توسط سازمان برنامه برای ما تعیین شد، جهت‌گیری را برای ما تعیین می‌کند که اگر قرار است به سمت توسعه صنعت حرکت کنیم راهی طویل در پیش داریم. 

 بهزادپور خاطرنشان کرد: حق بیمه سرانه از ۴٢٠هزار تومان سال ٩۶ الان به بیش از یک میلیون تومان رسیده است. در سهم بندی شرکت‌ها هم حدود ٧٠ درصد چه در تولید و خسارت شرکت‌های غیردولتی بوده‌اند. عواملی که در صنعت بیمه مشغول هستند در حال حاضر ٣۶شرکت است که سال ١۴٠٠ حدود ٣۴شرکت بوده است. 

ادامه دارد

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف