بیش از هزار برنامه فرهنگی و ورزشی توسط هیاتهای ورزشی برگزار شد

به گزارش خبرگزاری برنا از اردبیل، سجاد انوشیروانی مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل در گفتگو با  خبرنگار خبرگزاری برنا در خصوص عملکرد حوزه ورزش و ورزشکاران سازمان یافته ای که دارای بیمه ورزشی هستند گفت: با توجه به حضور آحاد مردم و قشرهای مختلف در برنامه های ورزش همگانی و طبق آمار بدست آمده تعداد ورزشکاران سازمان یافته در سال ۱۴۰۰ تعداد 691 هزار 525  نفر می باشد که در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۱ تعداد ورزشکاران 115 هزار 358 نفر شده است.

سجاد انوشیروانی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۵۵ هیات ورزشی در رشته های مختلف استانی و ۴۲۸ هیات شهرستانی در حال فعالیت هستند اضافه کرد: با توجه به برگزاری برنامه ها و مسابقات ورزشی در حوزه ورزش حرفه ای،  ورزشکاران سازمان یافته طبق آمار سال 1400 ،  49 هزار 176 نفر میباشد که از این تعداد سهم آقایان 34 هزار و 811  نفر و سهم بانوان 14 هزار و 365  نفر و در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۱ این تعداد 9 هزار و 490 نفر  که 7 هزار و 11  نفر سهم آقایان و 2 هزار و 479 نفر هم سهم بانوان را به خود اختتصاص داده است . 

وی اضافه کرد: هیاتهای ورزشی با هماهنگی معاونت ورزش اداره کل در سال ۱۴۰۰ توانستند   234 مسابقه و در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۱ هم ۸۰ مسابقات انتخابی استان را برگزار کنند. 

مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: با تلاش و پشت کار هیاتهای ورزشی و حمایت اداره کل در سال ۱۴۰۰ حضور تیم های ورزشی در مسابقات قهرمانی کشور۱۰۵ رویداد  بوده ،که در ۶ ماهه اول سال هم این تعداد ۱۵ مورد بوده است .

دکتر انوشیروانی با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۷۷ ورزشکار  و در ۶ ماهه اول سال ۱۰۹ ورزشکار  به مسابقات کشوری اعزام شدند گفت: با اعزام به مسابقات کشوری ورزشکاران در بخش انفرادی توانستند ۷۰ عنوان در سال ۱۴۰۰ و ۲۵ عنوان در ۶ ماهه اول سال کسب کنند و در بخش تیمی هم تیم های استان توانستند ۱۳ عنوان در سال ۱۴۰۰ و ۵ عنوان در ۶ ماهه سال جاری را کسب کنند.

وی  اضافه کرد: با اشاره به اینکه استان اردبیل با توجه به شرایط آب و هوایی و ارتفاع بالای هزار متری نسبت به سطح دریا یکی از استانهایی است که مقصد تیم های ملی برای برگزای اردو می رود  و به همین دلیل استان اردبیل در سال ۱۴۰۰ از ۱۱ تیم ملی و در ۶ ماهه اول سال از ۳ مورد میزبان اردوی تیم ملی بوده است . 

مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل در خصوص حضور ورزشکاران استان اردبیل در اردوهای تیم ملی اشاره کرد: 169نفر در قالب 135 مورد در سال ۱۴۰۰ و 29 نفر در قالب 18 مورد دعوت شدگان به اردوی تیم ملی هستند. 

سجاد انوشیروانی در خصوص کسب سهمیه های المپیک و پارالمپیک گفت: استان اردبیل در دهه گذشته نتوانست سهمیه المپیک کسب کند ولی در پارالمپیک نمایندگان استان اردبیل در رشته بسکتبال با ویلچر یک سهمیه و همچنین در المپیک ناشنوایان توانستد ۳ سهمیه را کسب کنند.

وی در خصوص تعداد نفرات اعزامی به مسابقات آسیایی و کسب عناوین در مسابقات آ سیایی گفت: ورزشکاران استان توانستند طی سال  گذشته و ۶ ماهه اول سال ۴ سهمیه آسیایی را کسب کنند که از این ۴ سهمیه ورزشکاران توانستند تنها یک عنوان را برای استان به ارمغان آورند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان تصریح کرد: در طی یک سال گذشته ۷ ورزشکار از استان اردبیل به مسابقات جهانی اعزام شدند که توانستند ۵ عنوان برای استان کسب کنند و همچنین ۲ ورزشکار هم به مسابقات بین المللی اعزام شدند که هر دوی این ورزشکار توانستند باعث افتخار استان باشند. 

در پایان دکتر انوشیروانی  مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل به برنامه های فرهنگی انجام گرفته توسط هیات های ورزشی استان اشاره کرد و افزود: با توجه به رسالت اداره کل و هیاتهای ورزشی در بُعد فرهنگی و برگزاری برنامه های ورزشی در استان در کنار برگزاری برنامه های ورزشی می باشد اداره کل به همت هیاتهای ورزشی توانست در  سال ۱۴۰۰ تعداد ۸۶۵ و در ۶ ماهه اول سال تعداد ۲۵۰ برنامه فرهنگی را در کنار برنامه های ورزشی برگزار کند.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف