بیشترین عملیات های امداد کوهستان در گیلان و مازندران/ نجات 233 نفر توسط نیروهای هلال احمر

به گزارش خبرگزاری برنا؛ مهدی ولی پور رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به گزارش عملیات و خدمات در حوادث کوهستان از تاریخ ششم مردادماه لغایت هفتم شهریورماه گفت:  در یک ماه گذشته 250 عملیات در حوزه کوهستان توسط نیروهای هلال احمر انجام شده و به 540 حادثه دیده امدادرسانی شده است.

وی افزود: در این عملیات ها به 540 حادثه دیده و مفقود امدادرسانی شد و 233 نفر از شرایط سخت نجات داده شده اند. از این تعداد 93 نفر توسط ناوگان هوایی و زمینی به مراکز درمانی منتقل شدند و 46 نفر در همان محل درمان شدند.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: متاسفانه 29 نفر از شهروندان در یک ماه گذشته در مناطق کوهستانی جان خود را از دست داده اند.

ولی پور ادامه داد: استان های گیلان و مازندران در صدر بیشترین عملیات های امدادی در یک ماه گذشته قرار دارند و در هر کدام از این استان ها 28 مورد عملیات نجات صورت گرفت. همچنین 22 عملیات نجات در مناطق کوهستانی استان تهران و 19 فقره امدادرسانی در استان فارس نیز انجام و سبب شد تا این استان ها نیز در فهرست پرحادثه ترین استان های کشور در حوزه کوهستان قرار گیرند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر تصریح کرد: شهروندان ضرورت دارد تا پیش از صعود به مناطق کوهستانی از وضعیت آب و هوا اطلاع یابند و به هشدارهای سازمان های امدادی و سایر ارگان های مربوطه به صورت جدی توجه کنند تا شاهد کاهش آسیب دیدگان در حوزه کوهستان باشیم. جمعیت هلال احمر نیز با حضور در مناطق کوهستانی تلاش می کند تا در اسرع وقت به کمک حادثه دیدگان بشتابد.

 

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف