بیانیه حشدالشعبی برای تامین امنیت زائران اربعین/ استقرار 20هزار نیروی حشدالشعبی در بصره

به گزارش خبرگزاری برنا، یک منبع امنیتی در این رابطه به وبگاه خبری «نینا»  گزارش داد که گروهی از نیروهای تیپ ۱۱۰ الحشدالشعبی روند تأمین امنیت جاده خانقین به حمرین را آغاز کرده‌اند.

این منبع اضافه کرد که این اقدام در راستای طرح امنیتی ویژه اربعین حسینی (ع) انجام شده تا امنیت در جاده‌های عراق برقرار شود و از زائران ایرانی‌‌ای که از گذرگاه مرزی «المنذریه» (مرز خسروی) وارد عراق می‌شوند، محافظت شود.

سازمان الحشدالشعبی نیز عصر امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که ۲۰ هزار رزمنده این سازمان برای تأمین امنیت زائران اربعین در بصره (جنوب) مستقر شده‌اند.

در همین ارتباط، «علاء القیسی» مدیر سازمان گمرک عراق، امروز (جمعه)، از ورود بیش از ۴۴ هزار زائر ایرانی به خاک این کشور از طریق مرز «زرباطیه»‌ (مهران) و شلمچه خبر داد.

طبق گزارش وبگاه «بغداد الیوم»، این مقام عراقی گفت مرزهای زرباطیه، شلمچه و المنذریه (خسروی) و فرودگاه نجف اشرف برای ورود زائران اربعین حسینی در نظر گرفته شده است.

او اضافه کرد که ورود زائران هر لحظه افزایش می‌یابد و در ساعات گذشته صدها ایرانی از طریق مرز المنذریه وارد عراق شده‌اند و پیش ‌بینی می‌شود هزاران نفر در ۷۲ ساعت آینده از طریق این مرز وارد عراق شوند. علاء القیسی در ادامه گفت که گذرگاه‌های مرزی ظرفیت پذیرش روزانه ۱۰ هزار زائر را دارند.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف