بیانیه جبهه پیروان خط امام و رهبری بمناسبت یکسالگی دولت سیزدهم

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، جبهه پیروان خط امام و رهبری در بیانیه‌ای بمناسبت اولین سالگرد تشکیل دولت سیزدهم، با اشاره به اقدامات انجام شده در یک سال گذشته و همچنین اشاره به برخی نگرانی‌ها و کاستی‌ها، عملکرد یکساله دولت آیت‌الله رئیسی را مثبت ارزیابی کرد.

متن  بیانیه به شرح زیر است:

در پانزدهمین روز مرداد 1401 دولت سیزدهم اولین سال کاری خود را پشت سر گذاشت و این مهم ما را بر آن داشت تا عملکرد یکساله دولت جناب آقای رئیسی را در بوته ارزیابی قرار دهیم و قبل از آن به دو شاخصه مدبرانه شخص رئیس جمهور اشاره می‌کنیم یکی نپرداختن به عملکرد  دولت قبل که متاسفانه سال‌ها بود به یک رویه تبدیل شده بود و دیگری برخورد اخلاقی و بدور از توهین و تحقیر با منتقدین و مخالف خود؛ دولت جناب آقای رئیسی مسئولیت دولت را در شرایطی به عهده گرفت که شاخص های مختلف در بخش‌های فرهنگی، اقتصادی ، اجتماعی و سیاست خارجی امیدوار کننده نبود، موضوع برجام در هاله‌ای از رها سازی می‌رفت به نتیجه نافرجام برسد، وضعیت ویروس کرونا در کشور شکل مایوس کننده‌ای را به وجود آورده بود و ناهماهنگی بین قوا به درجه‌ای رسیده بود که به آرامش مردم آسیب می‌زد.

وضعیت اقتصادی  هم با آیه یاس خوانی از فروش نفت گرفته تا چاپ اسکناس(تورم زا) وضع قابل قبولی را رقم نمی‌زد. دولت در یکساله گذشته در حوزه های یاد شده اقدامات ذیل را انجام داده است:

  1. اقدامات جهادی و پیگیری در امر کنترل ویروس کرونا با تامین واکسن مورد نیاز و انجام واکسیناسیون سراسری
  2. کاهش تزریق پول پرقدرت که بی‌تاثیر در کاهش نرخ تورم نبوده است
  3. تغییر روش مردم گریزی گذشته با سفرهای استانی بخصوص حضور در بین آحاد مردم
  4. عزم جدی برای هماهنگی‌های لازم بین قوای سه گانه که تاحدودی آرامش زا بوده و میزان امیدواری مردم به کاهش مشکلات را به دنبال داشته است
  5. برخورد منطقی و به دور از هیاهو و تبلیغات کاذب در امر انرژی هسته‌ای با رویکرد ایستادگی و مقاومت در مقابل زیاده خواهی‌های غرب و مشخصا آمریکا که نتایج آن نمایان شده است.
  6. ایجاد تعادل و واقع گرایی در امر ارتباطات خارجی بخصوص قاره‌ای و منطقه‌ای و مشخصا با همسایگان که نتایج آن کاملا ملموس بوده است.

در کنار اقدامات مثبت یاد شده بعضی کاستی ها و نگرانی ها وجود دارد که به آن اشاره می شود.

  1. با وجود اعتقاد راسخ به استفاده از نیروهای جوان باید توجه داشت نیروی جوان در کنار افراد با تجربه و  متعهد کارآمدی خود را نشان می دهد، ارزیابی یکساله از عملکرد در حوزه های مدیریتی مهم جهت تثبیت یا تغییر امری اجتناب ناپذیر می باشد که مطالبه ما از دولت محترم است.
  2. ادامه روند دولت های گذشته در ایجاد تعهدات مالی سنگین در بخش های عمرانی و خدماتی دغدعه دیگری است که اگر چه محور سفرهای استانی نیست ولی کم و بیش خبرهای پایان سفر در ایجاد تعهدات با ذکر سرجمع تصمیم گیری های مربوطه ایجاد نگرانی می کند.
  3. رویکرد کاملا جدی به تولید و صادرات کشور با برداشتن موانع کسب و کار، اصلاح قانون کار ، اتکا به خود اظهاری جهت صدور مجوزهای کسب و کار ، کاهش تقاضا از سیستم بانکی با گذاشتن مشوق های قانونی برای استفاده از منابع مالی مردمی بین بانکی مورد مطالبه است.

جبهه پیروان خط امام و رهبری عملکرد یکساله دولت جناب آقای رئیسی را مثبت ارزیابی نموده و ضمن آرزوی توفیق بیشتر و موثرتر در رفع مشکلات و نگرانی‌های مردم ، تمامی تشکل های صنفی سیاسی این جبهه آمادگی خود را جهت مساعدت و هرنوع مشاوره اعلام می‌دارند.

جبهه پیروان خط امام و رهبری