بهره برداری از ۸۹ پروژه عمرانی و اقتصادی به ارزش ۸ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال در خلخال

 مقام عالی دولت در استان اردبیل راه‌ها را مهمترین مسئله خلخال عنوان کرد و با تاکید بر لزوم تلاش بیشتر در این زمینه اظهار کرد: برای پروژه راه کلور- درام ۵۰ میلیارد اعتبار اختصاص یافته است. علاوه بر این ۴۰ میلیارد تومان از محل سفر ریاست محترم جمهوری تا پایان این ماه به این پروژه اختصاص می‌یابد و امیدواریم این پروژه با سرعت بیشتر پیش برود.

عاملی در ادامه به موضوع احداث تونل الماس در محور اسالم به خلخال اشاره کرد و گفت: مهمترین موضوع در این خصوص اخذ مجوز ماده ۲۳ است که مدارک آن تکمیل شده و طبق قولی که دادند در نخستین جلسه کمیسیون این مجوز برای تخصیص اعتبار و شروع عملیات اجرایی داده خواهد شد.

وی گردشگری را حوزه مهم دیگر در این شهرستان عنوان کرد و گفت: بحث گردشگری خلخال برای ما بسیار مهم است چند پروژه در این منطقه تعریف شده و پیگیر هستیم که این پروژه‌ها مایه رونق گردشگری شهرستان خلخال شود.

استاندار اردبیل با اشاره به جلسات متعدد با وزیر صنعت معدن و تجارت درباره معادن شهرستان خلخال اظهار کرد: مطالعات اولیه نشان می‌دهد ظرفیت‌های معدنی خوبی در این منطقه وجود دارد و با جدیت پیگیر این موضوع هستیم که برای سال جاری حتماً چند پروژه تحول آفرین در منطقه خلخال تعریف کنیم که نتیجه آن رونق اقتصاد منطقه و افزایش درآمد مردم باشد.