بهره برداری از مرکز درمانی و فوریت‌های پزشکی مرزی شهید حاج قاسم سلیمانی در شلمچه


بهره برداری از مرکز درمانی و فوریت‌های پزشکی مرزی شهید حاج قاسم سلیمانی در شلمچه

همزمان با هفته دولت، و برای ارایه خدمات بهتر به زایران اربعین حسینی، مرکز بهداشتی، درمانی و فوریت‌های پزشکی مرزی شهید حاج قاسم سلیمانی در پایانه مرزی شلمچه، روز شنبه با ارتباط تصویری توسط رییس جمهور به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، سید محمد محمدی رییس دانشگاه علوم پزشکی آبادان در آیین بهره‌برداری از این مرکز بیان کرد: مرکز بهداشتی، درمانی و فوریت‌های پزشکی شهید حاج قاسم سلیمانی در مرز شلمچه در زمینی به مساحت پنج هزار و ۴۰۰ متر و زیربنایی ساختمانی سه هزار متر مربع ساخته شده است.

سیدمحمد محمدی با بیان اینکه برای ساخت این مرکز ۳۰۰ میلیارد ریال هزینه شده گفت: این مرکز همزمان خدمات غربالگری بهداشت، درمانی و فوریت‌های اورژانس پیش بیمارستانی را ارایه خواهد کرد.

وی افزود: این مرکز با ۲۴ تخت بستری و ۶۰ تخت بستری موقت دارای اتاق پزشک، بخش بستری زنان و مردان، اتاق عمل، رادیولوژی، آزمایشگاه، اتاق احیاء(CPR)، داروخانه، واحد بهداشت (نمونه گیری)، هدایت عملیات فوریت‌های پزشکی، واحد مامایی و واحد تریاژ است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آبادان ادامه داد: مرکز بهداشتی، درمانی و فوریت‌های پزشکی شهید سلیمانی در مرز شلمچه، در ایام اربعین حسینی به عنوان نخستین مرکز برای پذیرش بیماران استفاده خواهد شد.

بر اساس تقویم رسمی کشور ۲۶ شهریور برابر با ۲۰ صفر ۱۴۴۴ هجری شمشی اربعین حسینی است.

مرز بین‌المللی شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر و ۲۰ کیلومتری بصره عراق قرار دارد.

مرزهای شلمچه و چذابه ۲ گذرگاه تردد زایران اربعین حسینی در خوزستان هستند.