بهره‌برداری همزمان از 2 ورودی جدید در ایستگاه‌های خط ۶ مترو تهران

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، علی مزینانی مجری خط ۶ مترو تهران گفت: ورودی نخست ایستگاه شهید رضایی که در کوچه رئوفی قرار دارد، مهر سال گذشته به بهره‌برداری رسید و حالا ورودی دوم که در خیابان شهدای هفدهم شهریور واقع شده است، تکمیل و در اختیار مسافران قرار می‌گیرد. ایستگاه شهید رضایی در منطقه ۱۵ قرار داشته و به لحاظ محل جغرافیایی خاص خود، روزانه مسافران متعددی به آن رجوع می‌کنند.

وی افزود: همزمان با افتتاح این ورودی، شاهد آغاز بهره‌برداری از ورودی دوم ایستگاه شهید اشرفی اصفهانی نیز خواهیم بود؛ ورودی جدید به مردم کمک می‌کند تا از طریق خیابان‌های‌ پیامبر و اباذر و همچنین مراجعان بیمارستان پیامبران به ایستگاه شهید اشرفی اصفهانی دسترسی راحت تری پیدا کنند.

مزینانی ادامه داد: با افتتاح این ورودی، در واقع ۲ دستگاه آسانسور و ۴ رشته پله‌برقی به امکانات ایستگاه مذکور اضافه می‌شود. ورودی نخست ایستگاه شهید اشرفی اصفهانی که در منطقه ۵ قرار دارد، اسفندماه سال ۱۳۹۹ به روی مردم گشوده شده بود.

مجری خط ۶ مترو در پایان صحبت‌های خود ضمن اشاره به معماری خاص ورودی دوم ایستگاه شهید رضایی گفت: در مجموع حدود ۷۵ میلیارد تومان برای بهره‌برداری از ورودی‌های جدید در این دو ایستگاه‌ از خط ۶ هزینه شد تا عملیات ساختمانی و تجهیزاتی آنها تکمیل شود.

انتهای پیام /