بهره‌برداری از بخش اول راه‌آهن چابهار_زاهدان در هفته‌های آتی/تنظیم خط و ریل‌گذاری ۱۵۸ کیلومتر طی یک سال گذشته

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا، خیراله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور در نشست خبری امروز که در محل وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد خاطره شهیدان رجایی و باهنر خاطر نشان کرد: وظایف ما احداث زیرساخت‌های حمل ونقلی کشور در بخش‌های مختلف ریلی، آزادراهی و بزرگراهی است که پروژه‌های خوبی در حال اجراست.

خادمی گفت: در حال حاضر در قالب ۳۳۹ پروژه اقداماتی انجام شده و ۲ هزار و ۶۴۵ پروژه با مبلغ اولیه ۷۳ هزار میلیارد تومان که ارزش روز آن به ۲۲۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد نیز در حال اقدام است.

مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور گفت: بخش اول راه‌آهن چابهار_زاهدان در هفته‌های آتی بهره‌برداری می‌شود.

وی طول ریل‌های موجود کشور را حدود ۱۴ هزار کیلومتر اعلام کرد و گفت: ۳ هزار ۳۰۰ کیلومتر نیز مسیر ریلی جدید در دستور کار قرار دارد و ۶ هزار و ۳۰۰ کیلومتر در حال مطالعه است و مجموعا حدود ۹ هزار ۵۰۰ کیلومتر توسعه ریلی در قراردادهای کاری کشور است.

مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور ادامه داد: ۲ هزار و ۷۶۱ کیلومتر آزادراه در حال بهره برداری و ۱۰۳۸ کیلومتر به صورت اشتراکی با سرمایه‌گذاران در حال کار است و در این قراردادها معمولا ۵۰ درصد هزینه‌ها را دولت و ۵۰ درصد را نیز بخش خصوصی تامین می‌کند.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف