بهترین روش برای کاهش وزن و چربی کدام است؟ | رژیم کربوهیدرات چیست؟

الهه ربانی در رابطه با رژیم کم‌کربوهیدرات و کم‌چرب، اظهار کرد: رژیم کم‌کربوهیدرات به عنوان کمتر از ۴۵ درصد انرژی دریافتی از کربوهیدرات و رژیم کم‌چرب رژیمی با کمتر از ۳۰ درصد چربی تعریف می‌شود.

وی با بیان اینکه طبق برخی از تحقیقات و مطالعات انجام‌شده، رژیم کم‌کربوهیدرات در کاهش وزن و چربی بدن موثر است، افزود: هر کدام از رژیم‌ها که افراد بیشتر در طولانی‌مدت پایبند آن باشند و به کاهش کالری کمک کند، گزینه مناسب‌تری است.

رژیم لاغری

این کارشناس در پاسخ به این سوال که کدام رژیم ریسک ابتلا به بیماری‌ها را بیشتر کاهش می‌دهد، تصریح کرد: رژیم کم‌کربوهیدرات و کمچرب به دلیل اینکه هر دو منجر به کاهش وزن می‌شوند، در کاهش بیماری‌ها موثر بوده، با این حال رژیم کم‌کربوهیدرات در کاهش کلسترول خون موثرتر عمل کرده است.

کارشناس ارشد رژیم و تغذیه‌درمانی به افرادی که قصد کاهش وزن دارند، توصیه کرد: غذاهای پرپروتئین و پرفیبر در سیری به افراد کمک می‌کند و کل کالری دریافتی را کاهش می‌دهد.

ربانی در رابطه با تاثیر رژیم کم‌کربوهیدرات در افراد ورزشکار، خاطرنشان کرد: افرادی که به طور منظم ورزش می‌کنند از رژیم کم‌کربوهیدرات دوری کنند، زیرا سبب خستگی و کاهش عملکرد در آنان می‌شود.