بمب‌های استقلال نیمکت نشین می‌شوند

استقلال، طی دیدارهای اخیرش (به جز بازی با سپاهان) در فاز دفاعی، عملکرد خوبی داشته است به این خاطر که در ۳ بازی تنها یک بار دروازه‌اش باز شد.

اما در فاز تهاجمی هنوز استقلال نتوانسته انتظارات را برآورده کند به این خاطر که در بازی با مس کرمان به سختی و با ضربه یامگا پیروز شد و در دیدار با نفت مسجد سلیمان، موقعیت‌هایی که استقلال روی دروازه نفت ایجاد کرد، کم بود. هر چند در صورت استفاده از همین موقعیت‌های کم هم می‌توانست میدان را با پیروزی ترک کند.

سرمربی تیم استقلال از نیمه دوم بازی با ملوان سیستم ۳-۳-۴ را انتخاب کرده است؛ این ترکیب، هم در دفاع و هم در حمله سیستم مطمئنی است و تیمی که این شیوه را بر می‌گزیند در حمله می تواند پرتعداد باشد. او در بازی با نفت مسجد سلیمان، سجاد شهباززاده را نیمکت‌نشین کرد، به این خاطر که پیش از این دیدار در سه مسابقه نتوانسته بود گلی را به ثمر برساند و شاید قرعه در بازی با پیکان به نام محمد محبی بیافتاد. در تصاویر تمرین دیروز استقلال که در کانال رسمی این باشگاه منتشر شده است؛ محمد محبی هر دو کاور آبی و زرد را به تن کرده است، بدون شک یکی از این تیم‌ها اصلی و دیگری ذخیره است. ریکاردو ساپینتو، برای پیدا کردن ترکیب اصلی تیمش، گریزی از این دست آزمایشات ندارد، به خصوص که بازیکنان در بازی‌ها بهتر از تمرینات خود را نشان می دهند. این تصمیم البته می‌تواند این پیام را به ستاره‌های استقلال بدهد که ماموریتی سنگینی به دوش دارند و اگر نتوانند در مسیر تعیین شده بهترین نمایش را نشان دهند، ساپینتو ناچار است که به مهره دیگری اعتماد کند. یکی از حسن های استقلال در این فصل پرتعداد بودن بازیکنان به خصوص در فاز تهاجمی است، بنابراین دست مربی پرتغالی برای اجرای هر ایده‌ای باز است.

باید به این نکته هم اشاره کرد که محمد محبی در بازی با نفت مسجد سلیمان بازیکن پرتلاشی بود و در بطن حرکات تهاجمی تیم استقلال قرار داشت اما واقعیت این است که بازی خوب مهره تهاجمی زمانی تکمیل می شود که گل بزند و تیمش را به سه امتیاز برساند.

۲۵۶ ۲۵۱