بسیج اصناف بر توزیع و تأمین کالاهای اساسی در آذربایجان شرقی نظارت می‌کند


 بسیج اصناف بر توزیع و تأمین کالاهای اساسی در آذربایجان شرقی نظارت می‌کند

رئیس سازمان بسیج اصناف آذربایجان شرقی از ورود این سازمان به نظارت میدانی بر بازار و توزیع اقلام اساسی خبر داد و گفت: محور حرکت بسیج اصناف تحقق بازار اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، سرهنگ پاسدار سید رضا پورزینال رئیس سازمان بسیج اصناف آذربایجان شرقی اظهار کرد: امیدآفرینی و ارایه خدمات نظام به مردم موجب دلگرمی مردم و پیشرفت جامعه می‌شود. 

وی افزود: ما در راستای بسط فرهنگ بسیجی در اقشار مختلف مردم، در کنار ماموریت های دفاعی، ماموریت های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را انجام می‌دهیم. بسیج اصناف در سال ٨٧ تشکیل شده و در خانواده بزرگ اصناف جایگاه خوبی کسب کرده است.

پورزینال با بیان این که ٣.٣ میلیون واحد صنفی در کشور فعال هستند، ادامه داد: در آذربایجان شرقی ١۶٠ هزار صنف پروانه دار فعالیت می کنند و ١٨۵ هزار اصناف مختلف در رسته های مختلف کار می‌کنند که سازمان بسیج اصناف برای این قشر کلاس های آموزشی مختلف برگزار می کند.

وی گفت: سازمان بسیج اصناف با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برای اصناف در رشته‌های مختلف هم دوره‌های آموزشی هماهنگی کرده و اجرایی می‌کند.‌

رئیس سازمان بسیج اصناف آذربایجان شرقی در ادامه از برگزاری هیأت‌های هم اندیشی با اصناف مختلف خبر داد و افزود: ما چالش‌های حین و پیش روی اصناف را بررسی کرده و از مسئولان مرتبط برای حل این مشکلات دعوت کرده کمک دریافت می‌کنیم.

پورزینال اظهار کرد: ما از هیأت‌های هم اندیشی نتایج بسیار خوبی کسب کردیم و در حوزه‌های تعزیرات، جرایم، مالیات و… کمک حال اصناف بوده‌ایم.

وی در ادامه به ورود سازمان بسیج اصناف به نظارت میدانی بر بازار و توزیع اقلام اساسی خبر داد و افزود: محور حرکت بسیج اصناف تحقق بازار اسلامی است و در این راستا با هرگونه احتکار، رباخواری و تخلفات با معرفی متخلفان به دستگاه های مسئول برخورد می‌کنیم.

پورزینال در بخش دیگری از سخنان خود به خدمات مردم یاری، اشتغالزایی و فعالیت گروه های جهادی بسیج اصناف هم اشاره کرد و گفت: ایجاد صندوق های خیریه و ایجاد مرکز نیکوکاری بسیج اصناف در بازار تبریز جزو خدمات مردم یاری بسیج اصناف بوده و ١٧٠٠ نفر خانواده مستحق از صندوق خیریه مرکز نیکوکاری مستمری دریافت می‌کنند و در آینده نزدیک با شناسایی خانواده های نیازمند جدید این تعداد به ٢٢٠٠ نفر می‌رسد.

وی در ادامه به خدمات بسیج اصناف در دوران کرونا اشاره کرد و افزود: در دوران اضطرار شیوع کرونا با تامین پارچه‌های ماسک و ارایه به تولیدکنندگان ماسک در تامین ماسک مورد نیاز مردم انجام وظیفه کردیم و ١۶٠ هزار عدد ماسک رایگان در سطح شهر توزیع شد و بقیه با قیمت تولید در بازار توزیع شد.

رئیس سازمان بسیج اصناف آذربایجان شرقی در پایان از اقدام برای تشدید نظارت بر بازار خبر داد و گفت: کمک به کنترل بازار محصولات کشاورزی و غذایی و جلوگیری از قاچاق آرد از اولویت‌های ماست و ما در انجام این مأموریت در کنار سازمان صمت هستیم و در این مأموریت ١١٣ بارزس بسیجی ما را همراهی می‌کنند.