بسیج اساتید به دنبال ایجاد ارتباط بین دانشگاه و نظام حکمرانی است

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، نشست شورای سازمان بسیج اساتید کشور با حضور محمدصادق خیاطیان، رئیس مرکز بررسی‌‌های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شد.

محمدرضا مردانی، رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در این نشست، هدف نهضت استادی بسیج را به میدان آوردن اساتید بسیجی برای حل مشکلات کشور عنوان کرده و از فعالیت‌های مرکز افکارسنجی نخبگان در این سازمان سخن گفت.

وی همچنین بر ضرورت جهت دهی به پایان‌نامه‌های دانشجویی و ایجاد زمینه برای کاربردی شدن آنها در جهت حل مسائل کشور تاکید کرد و افزود: مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در پیامشان به بسیج اساتید فرمودند؛ استاد بسیجی علاوه بر توجه به دستاوردهای علمی در بحث اجتهاد در حوزه علوم کاربردی باید میدان‌دار باشد.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور اظهار امیدواری کرد با همکاری مرکز بررسی‌‌های راهبردی ریاست جمهوری، بسیج اساتید نقش خود را به عنوان بازوی قدرتمند پژوهشی کشور ایفا کرده و ظرفیت‌های سیاست‌پژوهی خود را در سطح ملی ارائه کند.

وی افزود: ما به دنبال رابطه دانشگاه با نظام حکمرانی هستیم که برکات بسیاری را به همراه خواهد داشت. بسیج اساتید به عنوان مجموعه متشکل از اساتید متعهد و متخصص در این زمینه پیشگام بوده و حمایت دولت بستر خوبی برای تحقق این ارتباط ایجاد خواهد کرد.

محمدرضا ابن‌الدین حمیدی، قائم‌مقام سازمان بسیج اساتید کشور، نیز در این نشست بر ظرفیت بی‌نظیر بسیج اساتید با وجود 100 اندیشکده مطالعات راهبردی تاکید کرده و گفت: به راه افتادن جریان گفتمان‌سازی عدالت و جمهوریت برای رصد شرایط اجتماعی و حل مسائل و مشکلات کشور از طریق اندیشکدهای راهبردی می‌تواند مشوق خوبی برای فعالیت این اندیشکده‌ها باشد.

وی افزود: بسیج اساتید جریانی را با نام رصد و پایش نظام حکمرانی سازماندهی نموده‌است که در آن اساتید متخصص در تناسب با نظام حکمرانی، رصدگری می‌نمایند. چنانچه این رصدگری با پشتوانه قانونی و حقوقی صورت گیرد، این امکان فراهم خواهد شد تا مطالباتی را که با روش علمی رصد کرده‌اند، پیگیری نموده و در کارآمدی نظام موثر باشند.

گفتنی است در این نشست هر یک از معاونین سازمان بسیج اساتید کشور و نیز مسئولان دفاتر هماهنگی کانون‌های بسیج اساتید و مسئولان بسیج اساتید تهران دغدغه‌ها و پیشنهادات خود را با خیاطیان مطرح کردند.

انتهای پیام/