بستری شدن ۲۲۶ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی خراسان رضوی


بستری شدن ۲۲۶ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی خراسان رضوی

رییس کمیته اطلاع رسانی کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: در حال حاضر ۲۲۶ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی خراسان رضوی بستری هستند که ۶۹ نفر از این تعداد در بخش‌های مراقبت ویژه قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد پهلوان کاشی رییس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خبری اطلاع داد: در حال حاضر ۲۲۶ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی خراسان رضوی بستری هستند که ۶۹ نفر از این تعداد در بخش‌های مراقبت ویژه قرار دارند.

پهلوان در ادامه اضافه کرد: حدود ۳۲ درصد از بیماران بستری مبتلا به کرونا در خراسان رضوی در بخش‌های مراقبت ویژه قرار دارند و بر اساس بررسی‌های انجام شده، بیشتر بیماران بستری بدحال یا واکسنی دریافت نکرده اند و یا واکسیناسیون ناقص داشته اند.

 رییس کمیته اطلاع رسانی کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد متذکر شد: در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز ۱۷۵ بیمار مبتلا یا مشکوک در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری هستند که ۶۲ نفر از این بیماران در بخش‌های مراقبت ویژه تحت مراقبت قرار دارند.

وی همچنین تاکید کرد: در شرایط حال حاضر بهترین راهکار در جلوگیری از ابتلا به نوع شدید بیماری کرونا، واکسیناسیون است و از عموم گروه‌های هدف درخواست می‌شود نسبت به این مهم توجه لازم را داشته باشند.

 رییس کمیته اطلاع رسانی کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنین یادآور شد: در شبانه روز گذشته ۸۲ بیمار مشکوک و یا مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند که ۷۲ نفر از این تعداد متعلق به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

 پهلوان خاطرنشان کرد: طی یک روز گذشته ۴۵۹ نفر به صورت سرپایی به مراکز خدمات جامع سلامت منتخب کرونا و یا اورژانس بیمارستان‌ها مراجعه کردند و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و واکسیناسیون مهمترین عامل در خروج از موج هفتم کرونا و کنترل همه گیری محسوب می‌شود.