بزرگراه فتح در تهران ایمن سازی شد

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، سیدمحمدرحیم مرتضوی شهردار منطقه ۹ تهران گفت: با نگاهی به تکمیل شبکه بزرگراهی، افزایش ایمنی و عوامل موثر بر ترافیک شهری، محور بزرگراهی جاویدنشان متوسلیان(فتح) مورد پایش قرارگرفت.

وی افزود: به این منظور و با برگزاری جلسه تخصصی با پلیس راهور منطقه، تصادفات فوتی و جرحی این محور تجزیه و تحلیل و راهکارهای اجرایی ارائه شد و بر دو موضوع ایمن سازی و روانسازی ترافیکی در بزرگراه فتح تاکید شد.

شهردار منطقه 9 اضافه کرد: در خصوص ایمن سازی علاوه بر خط کشی محوری بخشی از بزرگراه ، نسبت به آشکار سازی 50 تابلوی راهنمای مسیر در سرتاسر محور و همچنین نظم دهی و ایجاد پیوستگی تابلوهای هدایت مسیر، نصب و مرمت 340 تابلو اخباری، انتظامی و اخطاری اقدام شد. 

وی ادامه داد: یکی دیگر از موارد مطروحه ایمن سازی نقاط تفکیک کننده و جناغی ها بود که با نصب کاشن تانک و استوانه ارتجاعی در 8 جناغی اقدام لازم به عمل آمد. 

مرتضوی گفت: با توجه به لزوم حفظ سرعت مطمئنه در کندروهای شمالی و جنوبی بزرگراه متوسلیان، براساس مصوبات معاونت حمل و نقل ترافیک در 4مقطع آرامسازی انجام شد.

شهردار منطقه 9 در بخشی از صحبت هایش به روان سازی جریان حرکتی در این بزرگراه اشاره و عنوان کرد: با توجه به وجود گره ترافیکی در محدوده بازار استیل در مسیر غرب به شرق بزرگراه فتح و پس زدگی جریان ترافیک در پیک صبگاهی و عصرگاهی ، به منظور روانسازی ترافیکی با انسداد خروجی بازار استیل به کندرو مسیر شرق به غرب و انتقال آن به 250 متر عقب تر (به سمت غرب) در قالب ٢٥٠٠ مترمربع اصلاح هندسی شامل تسطیح، همسطح سازی ، اجرای جدول، روکش آسفالت و اجرای فضای سبز اقدام شد.

وی یادآور شد: اصلاح هندسی و افزایش ظرفیت معبر در ضلع جنوبی میدان فتح در ورودی به بزرگراه شهید آیت الله سعیدی و رویکرد غرب به جنوب بزرگراه متوسلیان از دیگر اقدامات معاونت حمل و نقل ترافیک منطقه9 به منظور روان سازی ترافیکی در محدوده میدان فتح به شمار می رود.

انتهای پیام/