برگزاری یادواره شهدای رسانه مازندران به میزبانی نوشهر


برگزاری یادواره شهدای رسانه مازندران به میزبانی نوشهر

رئیس بسیج رسانه مازندران از برگزاری یادواره شهدای رسانه مازندران به میزبانی نوشهر در هفته بسیج خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، عبدالمهدی حق شناس رئیس بسیج رسانه مازندران در دیدار با خانواده شهید «سید مهرعلی حسینی» روستای علی آبادمیر نوشهر با اشاره به اینکه همه ما مدیون خون شهدا هستیم اظهار داشت: پیشرفت های مختلفی که در طول 43 سال از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به دست آمده است به برکت خون همه شهدای دفاع مقدس، مدافع حرم و امنیت و مجاهدت‌های جانبازان و ایثارگران است.

وی ادامه داد: امروز کشور ما در همه ابعاد به توسعه و بالندگی بسیار ارزشمندی رسیده است و اینکه در عرصه های بین المللی از موضع عزت و اقتدار گفتگو و تعامل با جهان می پردازیم همه اینها حاصل مقاومت ایستادگی و حق طلبی شهدای والامقام ما است.

رئیس بسیج رسانه استان مازندران گفت: اکنون در برهه ای از زمان قرار داریم که دشمنان قسم خورده کشورمان با استفاده از جنگ نرم و روانی سعی در پنهان ساختن دستاوردهای بزرگ و ارزشمند انقلاب اسلامی ایران در زمینه های مختلف به ویژه علمی و دفاعی دارد و بنابراین امروز یکی از مهمترین رسالت ها، اطلاع رسانی صحیح و امیدبخش این گونه خبرها به جامعه است.

وی افزود: شهید «سید مهرعلی حسینی» اهل روستای علی آبادمیر نوشهر یکی از شهدای رسانه ای بوده است که در طول مدت حضور پر برکت خود در دفاع مقدس، رسالت حساس اطلاع‌رسانی و خبررسانی در بخش رسانه را برعهده داشت و با استفاده از یک دستگاه ضبط صوت کوچک اقدام به ثبت و ضبط رشادت ها و ایثارگری رزمندگان در برابر دشمنان تا بُن دندان مسلح می کرده است و این حرکت رسانه‌ای شهید حسینی سبب روحیه افزایی و امید بخشی می شده است.

حق شناس بیان داشت: امروز که سالهاست از دوران دفاع مقدس می گذرد وظیفه جامعه خبری و رسانه‌ای استان مازندران است تا با روحیه جهادی و تفکر بسیجی همچون شهید «سید مهرعلی حسینی» در انعکاس اخبار دستاوردهای علمی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و… تلاشی مضاعف داشته باشیم و در جنگ رسانه ای که دشمن بر علیه کشور ما به راه انداخته است، بتوانیم توطئه‌های آنها را خنثی کنیم.

وی با اشاره به اینکه استان مازندران در طول انقلاب شکوهمند اسلامی ایران تاکنون 23 شهید والامقام تقدیم این انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است، تصریح کرد: امروز که توفیق الهی نصیب ما شد تا در جمع خانواده شهید گرانقدر «سید مهرعلی حسینی» در روستای علی آبادمیر نوشهر حضور پیدا کنیم و با مادر گرامی و خانواده محترم ایشان دیداری داشته باشیم، در همین راستا نام این شهید والامقام به عنوان بیست و چهارمین شهید اهل رسانه استان مازندران ثبت شده است و در لیست شهدای عزیز رسانه ای قرار گرفته است.

رئیس بسیج رسانه مازندران افزود: امسال یادواره شهدای رسانه ای استان مازندران با محوریت شهید «سید مهرعلی حسینی» از روستای علی آبادمیر به میزبانی شهرستان نوشهر در آذرماه و همزمان با گرامیداشت هفته بسیج برگزار خواهد شد و این کمترین کاری است که ما می‌توانیم در قبال رشادت ها و جانفشانی های شهدای والامقام و گرانقدر رسانه‌ای استان مازندران داشته باشیم و امیدواریم بتوانیم با همان روحیه جهادی و تفکر بسیجی راه این شهدا را در عرصه جنگ نرم و رسانه ادامه دهیم و امید را بیش از پیش در رگ‌های جامعه تزریق کنیم.

وی گفت: جزئیات، نحوه برگزاری و همچنین ویژه برنامه های یادواره شهدای رسانه ای مازندران در نوشهر در آینده نه چندان دور اعلام و اطلاع رسانی می شود.

به گزارش موج؛ شهید جاوید الاثر «سید مهرعلی حسینی» اهل روستای علی آبادمیر شهرستان نوشهر در 22 فروردین سال62 در عملیات مقدماتی والفجر در منطقه فکه به درجه رفیع شهادت نائل آمد و تاکنون پیکر پاکش باز نگشت

وی در ابتدا در قم به طلبگی روی آورد و بعد از مدتی به عنوان سرباز به ستاد مشترک ارتش اعزام و از آنجا نیز به جبهه های حق علیه باطل عزیمت کرد.

شهید «حسینی» به عنوان خبرنگار جنگ با ستاد مشترک ارتش همکاری داشت و مصاحبه و روایت رزمندگان را به صورت نوار کاست ضبط می کرد.

استان مازندران پیش از این 23 شهید رسانه در دوران جنگ و حریم حرم تقدیم کرد که شهید «سید مهرعلی حسینی» به عنوان بیست و چهارمین شهید خبرنگار مازندران از سوی «حق شناس» مسئول بسیج رسانه استان مازندران معرفی شد.