برگزاری اولین کنگره بزرگداشت سرداران و شهدای محلات منطقه دو


برگزاری اولین کنگره بزرگداشت سرداران و شهدای محلات منطقه دو

مدیر منطقه دو شهرداری اصفهان از برگزاری نخستین کنگره بزرگداشت سرداران و شهدای محلات منطقه دو خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، محمد صیرفی نژاد در نشست هم اندیشی پیرامون برگزاری نخستین کنگره بزرگداشت سـرداران و شهدای محلات منطقه دو شهرداری اصفهان که با حضور نمایندگانی از سپاه پاسداران، بسیج، بنیاد شهید، بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس و معتمدان محلات منطقه 2 برگزار شد؛ با اشاره به اینکه برگزاری چنین کنگره هایی می تواند احیـاء کننده روحیه ایثار و از خودگذشتگـی شهیدان باشد، اظهار کرد: ما مدیون خون شهدا هستیم و باید با برگزاری چنین برنامه هایی ضمن ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نام و یاد شهدای گرانقدر را زنده و از خانواده های این عزیزان تقدیر کنیم.

وی با اشاره به اینکه تاثیـرات فرهنگی این برنامه ها برای نسل جوان بسیار حائـز اهمیـت است، افزود: منطقه دو شهرداری اصفهان یکی از مناطق شهید پرور و دارای خانواده های ایثارگری زیادی است که تا کنون کمتر معرفی شده اند.

مدیر منطقه دو شهرداری اصفهان تصریح کرد: در همین راستـا برآن شدیم که به برکت تعداد بالغ بر 500 شهید و 700 جانباز و ایثـارگر محلات منطقه دو، کنگره ای را برای بزرگداشت به این عزیزان و آشنایی بیشتر مردم با خانواده های معزز شهیدان منطقه و تجلیل از مقام شامخ این شهیدان و خانواده های آنان برگزار کنیم.

وی ادامه داد: ساکنان منطقه دو  جزو پیشگامان عرصه ایثار و شهادت در مقاطع مختلف حساس از دوران پیروزی انقلاب گرفته تا دوران دفاع مقدس و سایر عرصه ها هستند که با روحیه ای ولایتمدار، مومن، متدیـن و اهل ایثار جهاد در عرصه های مختلف انقلاب و میدان دار بوده اند.

صیرفی نژاد گفت:در کمتر محله ای از اصفهان می تواند این تعداد شهید، جانباز و ایثارگر پیدا کرد در بیشتر محلات این منطقه در هر محله بیش از 100 شهید والامقام را تقدیم نظام و انقلاب نموده اند که همین امـر وظیفه خدمت رسـانی به این مـردم بزرگوار را دو چنـدان می کنـد.

وی تاکید کرد:زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهدا وظیفه اخلاقی ما است و با توجه به این تعداد از شهدا و جانبازان و ایثارگران جانباز در منطقه تصمیم گرفتیم که کنگـره ای با حضور خانواده های شهـدا و تجلیل از مقام شامخ آنها داشته باشیم.

مدیر منطقه دو شهرداری اصفهان بیان داشت: هفته دفاع مقدس بهترین فرصت برای معرفی شهدای منطقه دو و یادآوری رشادت های جوانان این محلات است که زمانی تمام داشته های خود را پای دفاع از ارزشها و اسلام و انقلاب و میهن عزیزمان نثار کردند.

وی اضافه کرد: برای هر چه بهتر برگزاری این کنگـره نیاز به همفکـری و همدلی با سایر نهادها و دستگاه های مرتبط داشتیم بر همین اساس تصمیم به برگزاری نشست هم اندیشی با فرماندهان سپاه،بنیاد شهید و امور ایثارگران و بنیاد نشر و حفظ آثار دفاع مقدس و نیز با حضور معتمدان محل گرفته شد.

صیرفی نژاد بیان کرد:ما برای برگزاری کنگره فاخر در طراز نام و یاد شهدای گرانقدر نیازمندیم از ظرفیت های تمام دستگاه های متولی استفاده کنیم. تا به یاری خداوند و همفکری و هم افزایی و استفاده از این ظرفیت بتوانیم رویه ای ماندگار را در این مقطع ثبت و ضبط نماییم.

وی افزود: کنگره شهدای منطقه دو صرفا یک برنامه محلی نیست و ما انتظار داریم این کنگره با حمایت های سایر ارگان ها به یک فضا سازی شهری در سطح شهر تبدیل شود.

صیرفی نژاد با اشاره به اینکه برای رسیدن به نقطه مطلوب برگزاری کنگره نیاز به نمایندگانی از همکاران برگزار کننده کنگره داریم، گفت:

گفتنی است؛ برپایی غرفه های ایثار و مقاومت، بازآفرینی شرایط و خاطرات دوران ارزشمند دفاع مقدس ،پرداختن به موضـوع پدافند غیر عامل و تهدید های جنگ نرم دشمن در فضای مجازی و آگاهی از جنگ رسانه ای و شناختی موضوع جهاد تبیین و تشریح گام دوم انقلاب و در نهایت موج آفرینی از دیگر اهداف برگزاری این کنگره است.

به گزارش موج؛ در ادامه نمایندگان نهادهای حاضر در جلسه به ارائه نقطه نظرات خود پیرامون نحوه برگزاری و ارتقای کیفی این رویه ارزشمند پرداختند که در نهایت مقرر شد این هماهنگی و هفکری تا زمان برگزاری کنگره به صورت مستمر ادامه داشته باشد.

کنگره