برچسب‌های تمدید اعتبار گذرنامه سفر به عراق تا چه زمانی معتبر است؟

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، سخنگوی فراجا مدت زمانی که می‌شود با برچسب‌های تمدید اعتبار گذرنامه‌های فاقد اعتبار به عراق سفر کرد را تشریح کرد.

سردار مهدی حاجیان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا برچسب اعتباری که در گذرنامه‌های فاقد اعتبار زده می‌شود تا پایان سال برای سفر به عراق معتبر است یا خیر، گفت: گذرنامه‌هایی که اعتبار ندارند در مراکز صدور گذرنامه یک برچسب اعتباری برایشان چسبانده می‌شود که در آن برچسب ذکر شده است که این گذرنامه به مدت ۶ ماه اعتبار دارد.

وی افزود: البته این موضوع را مدنظر داشته باشید که این برچسب از نظر پلیس ایران ۶ ماه اعتبار دارد.

سخنگوی فراجا ادامه داد: بنا بر توافقی که با دولت عراق شده است این برچسب‌ها فقط تا پایان ماه محرم و صفر و آن هم با یک بار خروج به عراق اعتبار دارد.

حاجیان با اشاره به اینکه بعد از ماه محرم و صفر با این برچسب‌ها اجازه ورود به عراق داده نمی‌شود، گفت: ارزش و اعتبار برگ گذر ویژه اربعین هم به همین صورت است.

وی ادامه داد: این برگ گذر ویژه فقط یک بار اعتبار دارد و بعد از اینکه از عراق به ایران وارد شوید فاقد اعتبار است.

سخنگوی فراجا در پایان گفت: البته این را هم بدانید که برگ گذر ویژه اربعین هم تا پایان ماه صفر برای خروج از کشور اعتبار دارد یعنی اگر فردی این برگ را داشته باشد و بعد از سفر به بخواهد از کشور حتی به سمت عراق خارج شود به او اجازه داده نمی‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

انتهای پیام/