بررسی وضعیت کنکور در کنگره دانش‌آموزان

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در نشست خبری که امروز برگزار شد با اشاره برگزاری چهاردهمین کنگره انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، اظهار کرد: در این کنگره که شنبه ۱۲ شهریور آغاز می‌شود، سیاست‌ها و برنامه‌های انجمن مورد بررسی قرار گرفته و اولویت‌ها انتخاب شده تا اتحادیه خط مشی یکسان را در پیش‌ گیرند.

وی با بیان اینکه انتخابات انجمن اسلامی دانش‌آموزان را پیش داریم، گفت: یک بخش از برنامه کنگره، بررسی دغدغه‌های دانش‌آموزان داریم که دو محور اصلی دارد که شامل محور کنکور و کتب درسی است. 

تاریخی افزود: تغییرات خوبی در کتب درسی در حال انجام است اما اینکه حال دانش‌آموزان در ارتباط با کتب درسی چگونه است، در کنگره بررسی می‌شود. 

وی با بیان امسال اربعین در بازه سال تحصیلی نیست و امکان حضور دانش‌آموزان وجود دارد، گفت: امیدواریم با بهبود شرایط در عراق و با توجه به اعلام رغبت دانش‌آموز، حضور دانش‌آموزان را در  موکب‌های دانش‌آموزی در مرزها خواهیم داشت. 

تاریخی با بیان اینکه بسته‌های اقلام امدادی و  خیاطی در طول سفر پیش‌بینی شده است تا به زائران کمک کنند، افزود: پیش‌بینی می‌کنیم ۲ هزار دانش‌آموز زائر یا خانواده در سفر اربعین حضور یابند. 

وی درباره کنکور گفت: سردرگمی برای بچه‌ها اتفاق افتاده است و میزان فشار غیر قابل توصیف است. میزان آمادگی و زیرساخت‌های آموزش و پرورش برای برگزاری امتحانات با علامت سوال مواجه است و نگرانی ایجاد می‌کند. 

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ادامه داد: به نظر می‌آید برداشت کنکور در شرایط فعلی کشور، امکان نشدنی است. اینکه بتوانیم متناسب با کیفیت آموزشی، فشار را کم کنیم گامی رو به جلو است. 

ابن خبر در حال به‌روزرسانی است