بررسی روش های حفظ قرآن توسط سازمان اوقاف

به گزارش خبرگزاری برنا؛ حمید مجیدی مهر رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و دبیر ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم اعلام کرد: سومین جلسه شورای راهبری پژوهش بررسی روش های حفظ قرآن در داخل و خارج از کشور و استخراج مدل های مطلوب حفظ در مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد.

 وی افزود: این پژوهش که بر اساس تفاهم نامه بین سازمان اوقاف و امور خیریه و شورای توسعه فرهنگ قرآنی از محل بودجه سال 1398 ستاد راهبری حفظ قرآن کریم در حال انجام است دارای چهار مرحله می باشد که تاکنون دو مرحله شامل مبانی قرآنی و روانشناسی موضوع و بررسی روش های حفظ قرآن در خارج از کشور مورد بحث و بررسی در این شورا قرار گرفته است. در این جلسه کریم دولتی مجری طرح؛ توضیحاتی درباره دو مرحله انجام پذیرفته این پژوهش ارائه کرد و سپس اعضاء نظرات، سوالات و پیشنهادات تکمیلی خود را بیان کردند.

مجیدی مهردرادامه افزود: نتایج این پژوهش به عنوان روش استاندارد حفظ قرآن در کارگروه های ستاد راهبری حفظ به عنوان شاخصه های اصلی در برنامه ریزی و نظارت طرح خواهد شد.

رئیس مرکز امور قرآنی  سازمان اوقاف وامور خیریه یادآورشد: اعضاء شورای راهبری پژوهش عبارتند از: حمید مجیدی مهر، حجت الاسلام سیدمصطفی حسینی، محمدمهدی بحرالعلوم، رضا نجفی، حمید باقری، و خانم ها شاداب مهر و شبانی قهرودی هستند.

انتهای پیام/

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف