برخی وزرا دیدگاه تربیتی نداشتند

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس ، کاظم اکرمی وزیر اسبق آموزش و پرورش در همایش فقر و نابرابری‌های آموزشی با بیان اینکه مسأله نابرابری آموزشی، امری جهانی است، گفت:  یک نابرابری مورد توجه کسی نیست و آن هم نابرابری پرورشی است؛ جامعه بشری در نتیجه دانش دانشمندانی که به مقوله پرورش آنها توجه نشده است، این همه دچار رنج شده است. 

وی با اشاره به اینکه انسان در کنار آموزش به پرورش، تربیت و عدالت‌محوری نیاز دارد، اظهار کرد: ۳ دیدگاه درباره برابری آموزشی مطرح است؛ یک دیدگاه این است که مدارس بازتاب شرایط اجتماعی باشند که این دیدگاه مورد نقد همه هست و یک الگو این است که انسان‌ها حق برابر دارند. ظاهر ابن دیدگاه خوب است اما عقب ماندگی قبلی و مشکل خانوادگی را چه کنیم ؟ 

وزیر اسبق آموزش و پرورش افزود: الگوی سوم، جبران‌کنندگی است و می‌گوید آنها که دارند باید به محرومان برسند؛ جامعه ما چگونه است؟ آنها که وارد دانشگاه می‌شوند چند درصد از مدارس دولتی و غیردولتی هستند؟ 

وی با بیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی، از نظر کمی پیشرفت‌ها و دستاوردهای خوبی در حوزه آموزش و پرورش داشتیم، گفت: چگونه می‌توانیم از مدارس برخوردار به مدارس نابرخوردار برسیم. در حق آموزش و پرورش اجحاف شده است چون برخی وزرا دیدگاه تربیتی نداشتند. 

اکرمی تصریح کرد: در کنار دولت‌ها، نهادهای مردمی نیز می‌توانند به حل مشکلات مناطق محروم و کاهش نابرابری‌های آموزشی کمک کنند. 

انتهای پیام/