برخی سازمان‌ها درخت خشک می‌کنند و با نفوذ حکم برائت می‌گیرند

به گزارش خبرنگار فارس، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران بعد از برگزرای جلسه علنی امروز شورای شهر در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اولین دستور جلسه امروز شورا مربوط به لایحه یک فوریتی  شهرداری تهران برای افزایش سرمایه بانک شهر  بود و گفت: از طریق این لایحه می توانیم، اوراق مشارکت به فروش برسانیم و از مبلغ آن  برای بازسازی بافت کنار حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی استفاده کنیم.

وی ادامه داد: بنابراین چون شهرداری نیاز به افزایش سرمایه داشت یک فوریت این لایحه به تصویب رسید و  بعد به یک فوریت دیگر در رابطه با باغات نیاز داشتیم که براساس پیشنهاد اعضای شورا، به دنبال این هستیم که باغاتی که زیر 500 متر است جزو دستور جلسات بررسی باغات نیاید. همانطور که  تا اردیبهشت 1400 قانون این گونه بود که جاهایی باغ شناخته می شود که 500 متر زیربنا داشته است اما نوعیت باغ مورد بحث قرار نمی گرفت.

رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: بررسی این پرونده‌ها‌ کار شهرداری و کمیسیون ماده 7  را زیاد می‌کرد؛ به همین دلیل ما پرونده ها را نگه داشتیم تا در شورای عالی استان‌ها به تصویب برسد و بررسی این باغات به قانون قبلی بازگردند و این رفت و برگشت‌های اضافه را نداشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه در این جلسه باید درباره کمیسیون‌ ماده 100 که زمانش اتمام رسیده است، تصمیم می گرفتیم، گفت: براساس گزارش کمیسیون شهرسازی مقرر شد، اعضای  کمیسیون ابقا شده و کارشان را ادامه دهند.

چمران با اشاره به تذکر مهدی پیرهادی‌ در رابطه باغات ابراز داشت: برخی سازمان‌ها درختان‌شان را خشک می‌کنند و با استفاده از نفوذ مدیریتی حکم برائت می‌گیرند در حالیکه تعداد زیادی درخت قطع شده و انشالله در دادگاه تجدید نظر رسیدگی قطعی خواهد شد.

وی افزود:‌ تنها مردم نباید با اخطار قطع اشجار جریمه بدهند سازمان ها و نهادها هم باید متعهد باشند و به آن عمل کنند.

انتهای پیام/