برترین مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معرفی شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا؛ وجود معیارها و ملاک‌های صحیح و دقیق برای ارزیابی نقاط ضعف، قوت و چالش‌ها، از موارد مهمی است که به ارتقای هر سازمان کمک می‌کند. از همین رو، شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با رویکرد افزایش بهره‌وری زیرساخت‌های آزمایشگاهی کشور، ارتقای کیفیت خدمات و کمک به توسعه پژوهش‌های کارآمد، به طور سالانه و بر مبنای معیارهای دقیق و پویا، مراکز و آزمایشگاه‌های عضو را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

 بر اساس ارزیابی سالیانه شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مراکز آزمایشگاهی عضو از حیث معیارهای گوناگون مورد بررسی قرار می‌گیرند و پس از شناخت عملکرد آنان در شاخص‌های گوناگون، رتبه این مراکز در میان سایر آزمایشگاه‌ها اعلام می‌شود.

 

ارزیابی بیش از 600 آزمایشگاه و 400 مرکز

در ارزیابی عملکرد سال 1400 مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، 462 مرکز شامل 644 آزمایشگاه بررسی شدند که از این جمع، 551 آزمایشگاه با ارسال گزارش خدمات ارایه شده و فعالیت‌های خود در سال 1400، در این ارزیابی مشارکت کرده‌اند. بر اساس نتایج ارزیابی عملکرد آزمایشگاه‌ها در سال 1400، این آزمایشگاه‌ها در مجموع بیش از 6374 میلیارد ریال درآمد کسب کرده و به حدود 80 هزار مشتری، بیش از 3 میلیون خدمت ارائه داده‌اند.

 

 برترین‌های ارائه خدمات و مشتری‌مداری

بر اساس شاخص‌های ارزیابی شبکه آزمایشگاهی از مجموعه‌های آزمایشگاهی عضو، شرکت آزمونه فولاد توانست در معیار «مشتری‌مداری» با میزان 98 درصد، بالاترین رتبه را به خود اختصاص دهد و در شاخص «بالاترین امتیاز فعالیت شبکه‌ای» نیز با امتیاز 219 توانست بالاتر از سایر مجموعه‌های عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار بگیرد. همچنین بنیاد علوم کاربردی رازی با نمره 368، بالاترین امتیاز را در شاخص «عملکرد» کسب کرده است.

 

برترین‌های نخست تا دهم

بر اساس ارزیابی این دوره از عملکرد آزمایشگاه‌های عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، آزمایشگاه‌های مرکز پژوهش متالورژی رازی، بنیاد علوم کاربردی رازی و شرکت مهندسین مشاور آزمونه فولاد به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را از جمع آزمایشگاه‌های عضو به خود اختصاص داده‌اند.

 

رتبه‌های چهارم تا دهم این فهرست نیز از این قرار هستند:

رتبه چهارم، مرکز تحقیقات فراوری مواد معدنی ایران

 

رتبه پنجم، شرکت کیفیت آزمای جنوب

 

رتبه ششم، دانشگاه صنعتی شریف مرکز خدمات آزمایشگاهی

 

رتبه هفتم، شرکت بیم گستر تابان

 

رتبه هشتم، شرکت پارسیان بهینه پایش

 

رتبه نهم، شرکت خدمات فنی و مهندسی پارس لیان اروند

 

رتبه دهم، پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران.

 

ارزیابی عملکرد مراکز عضو شبکه بر اساس سازمان مادر در سال 1400 نشان می‌دهد به ترتیب شرکت‌های بخش خصوصی، پژوهشگاه و مرکز تحقیقاتی، دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری، بالاترین کارایی را در ارائه خدمات آزمایشگاهی به مشتریان داشته‌اند. فهرست تجهیزات، خدمات و توانمندی‌های این مجموعه‌ها در سایت شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی قابل مشاهده است.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف