برابر پرسپولیس بچه های ما جانانه جنگیدند

به گزارش  خبرگزاری برنا، رضا پرکاس پس از شکست مقابل پرسپولیس در هفته چهارم لیگ برتر اظهار داشت: از هواداران صنعت نفت که از آبادان یا مابقی عزیزان که از شهرهای دیگر آمدند و ما را در ورزشگاه آزادی تنها نگذاشتند تشکر می‌کنم.

وی افزود: می دانستیم در آزادی بازی می کنیم و بازیکنان تیم حریف هماهنگی کامل را دارند. با توجه به بضاعتی که داریم سیستم اولیه را طوری چیدیم که بتوانیم بازی را کنترل و حفظ کنیم. فشار حریف زیاد بود و توانستند به گل برسند. ما تعویض به موقعی انجام دادیم تا بازی را به دست بگیریم. نیمه دوم یک بازی سراسر هجومی داشتیم. با سه تعویض همزمان بازی زمینی انجام دادیم. به هرحال خوزستان و تیم نفت آبادان است. به سادگی و خوبی می توانیم توپ را روی زمین به گردش در بیاوریم. همین باعث شد به پرسپولیس فشار زیادی وارد شود.

سرمربی نفت آبادان تصریح کرد: چند موقعیت هم داشتیم. باید بدانیم در فوتبال مدرن تک موقعیت ها باید بسیار اهمیت دار باشند و این روشی بود که می خواستیم بازی کنیم. پرسپولیس تیم پرمهره است. توجیه نمی کنم اما تعویض هایشان نشان داد تیم دومشان هم مثل تیم اولشان کار می کند. بچه های ما جانانه جنگیدند. بازیکنان تعویضی ما خیلی تلاش کردند ولی به هرحال فوتبال است. آن ها قدر تک موقعیت نیمه دوم خودشان را دانستند و مجددا به گل رسیدند. باید از این فوتبال نقاط ضعف و قوتمان را بررسی کنیم و با تمام قوا برای بازی بعدی که خانگی است حاضر شویم و سه امتیاز را بگیریم تا نسبت به بالای جدول فاصله ایجاد نشود.

وی درباره  مشکلات بودجه این باشگاه، توضیح داد: صحبت کردن درباره بودجه باشگاه در حیطه اختیارات من نیست و در اختیار مدیریت است. مدیریت تمام تلاش خود را کرده اما بودجه هر تیمی محدود است و  صنعت نفت هم مسثنی نیست. با توجه به قوانینی که برای تیم‌های دولتی منجمله نفت آبادان وضع شده، دست مدیریت بسیار بسته است ولی مطمئن باشید در حد توان و با توجه به سیاست‌های باشگاه یارگیری کردیم و امیدواریم روز به روز بهتر شود.

پرکاس درباره اینکه صنعت نفت در نیمه دوم بازی را در دست گرفت و آیا نمی‌توانست از ابتدا با هدف پیروزی به زمین بیاید، توضیح داد: تعویض‌هایی انجام دادیم که بازیکنان ورودی مصدوم بودند. اگر آنها از ابتدا در ترکیب قرار می گرفتند،  باید در دقیقه 30 سه، چهار بازیکن را تعویض می‌کردم. نمی‌توانستیم بی‌احتیاط باشیم. هدفمان این بود بازی را در نیمه اول کنترل کنیم نه اینکه دفاع کنیم. در نیمه اول هم دو موقعیت داشتیم. یک موقعیت بسیار خوب داشتیم که اگر امیرحسین فرهادی مقداری دقت می‌کرد، می‌توانست بازی را به تساوی بکشاند.

وی تصریح کرد: در نیمه دوم تمام بازیکن‌هایی که از  لحاظ فاز تکنیکی مدنظرمان بودند تعویض کردیم تا تکنیک خط هافبک تقویت شود. به راحتی می‌توانیم روی زمین بازی کنیم و قبول کنید تیم حریف اتوماتیک مقداری خسته‌تر می‌شود. این موضوع به بازیکنان تکنیکی ما این امکان را می‌دهد تا راحت تر کار کنند.

پرکاس در خصوص انتخاب مهدی تاج به عنوان رئیس جدید فدراسیون فوتبال گفت: به هرجهت باید به این انتخاب احترام گذاشت. قطعا یک انتخاب دموکراسی بوده، وقتی شخصی بالای 70-60 درصد رای می آورد یعنی مجمع قبولش دارد. باید به این نوع انتخاب ها احترام بگذاریم. تیم ملی و فوتبال ما در وضعیت بسیار حساسی قرار دارد. تاج هم تجربه بسیار خوبی دارد. با فوتبال بیگانه نیست. این می تواند به فوتبال ایران کمک کند. علیرغم تمام رقابت هایی که بین نفرات بود الان انتخابات تمام شده، همه باید یک هدف را دنبال کنیم و آن هم موفقیت و پیشرفت فوتبال ایران است.

انتهای پیام/

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف