با نگاه جاه‌طلبانه مدیران به جایی نمی‌رسند/ در این 4 سال موضع سیاسی نداشتم


با نگاه جاه‌طلبانه مدیران به جایی نمی‌رسند/ در این 4 سال موضع سیاسی نداشتم

رئیس سابق کمیته ملی المپیک گفت: اعتقاد دارم با انعطاف می‌توان همه مسائل را حل کرد و با جاه‌طلبی مدیران به جایی نمی‌رسند.

 

به گزارش خبرگزاری موج، سیدرضا صالحی‌امیری در مراسم تودیع و معارفه هیات اجرایی کمیته ملی المپیک اظهارداشت: ۱۷۰۰ روز خدمت کنار جامعه ورزشی گذشت. از پیشکسوتان، وزیر ورزش، معاونان و روسای فدراسیون‌ها تشکر می‌کنم که همیشه در صف اول ورزش هستند. از اعضای جدید هیات اجرایی و قهرمانان غرورآفرین و تمام همکارانم در کمیته ملی المپیک تشکر می‌کنم.

رئیس سابق کمیته ملی المپیک با تبریک به به محمود خسروی وفا و اعضای هیات اجرایی جدید، عنوان کرد: من همیشه تلاش کردم از مسیر دیانت خارج نشوم البته هیچ گاه خودم را از خطا دور ندانسته و نمی‌دانم. در این مدت حضورم سعی کردم ارزش‌های فرهنگی در ورزش توسعه پیدا کند و تلاش کردم به مسائل با رویکرد عادلانه نگاه کنم. انعطاف و گفت‌وگوی سازگار شرط غیرقابل انکار برای یک مدیر است. من همیشه منافع و مصالح ملی را مد نظر قرار دادم و از عنصر حاشیه پرهیز کردم چرا که اعتقاد دارم با نگاه جاه‌طلبانه و دستوری هیچ مدیری به جایی نمی رسد. همگان باید از این خصیصه‌های زشت دوری کنند.

صالحی‌امیری با بیام اینکه در طول 4 سال گذشته هیچ تصمیمی را بدون مشورت انجام نداده، یادآور شد: باور دارم شرط اولیه حفظ آبروی فرد در حفظ آبروی دیگران است. در اموری که تخصص نداشتم ورود نکردم.، هیچگاه مسائل سیاسی را وارد ورزش نیاورده و از دریچه سیاسی مسائل را مدیریت نکردم. در چهار سال گذشته هیچ موضع سیاسی نداشتم تا به ورزش آسیب نرسد. در این چهار سال منافع اقتصادی و مالی برای خود تعریف نکردم. من از کسانی که بر گردن من حق دارند، طلب عفو و بخشش دارم. در نهایت اینکه حمایت از خسروی‌وفا و هیات اجرایی جدید را به عنوان یک وظیفه دنبال می‌کنم و همیشه در کنار وی خواهم بود.

در مراسم امروز، محمود خسروی‌وفا، عنوان کرد: از دوستان عزیز به ویژه سردار قربانی رخصت می‌طلبم. سعی می‌کنم صحبت من در تاریخ شفاهی باشد. ما وارث ۵ هزار شهید ورزشکار هستیم که همه جوان بودند. آنها باور کردند که باید به استقلال کشور، اسلام و شهدای قبل از انقلاب پایبند باشند. امروز در تمام رشته‌ها با افتخار هستیم و این باور که “می‌توانیم” را این شهدا به ما آموختند. چه کسی فکر می‌کرد دختران ما در المپیک مدال بیاورند و یا در دوومیدانی و تیراندازی به مدال برسیم؟ امروز که اینجا هستیم وامدار شهدا هستیم.