باند سارقان مسلح در مازندران متلاشی شد


باند سارقان مسلح در مازندران متلاشی شد

رئیس پلیس آگاهی استان مازندران از انهدام باند سارقان مسلح در غرب استان مازندران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، سرهنگ علی قیصری رئیس پلیس آگاهی استان مازندران اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر حضور سارقان مسلح غیربومی منزل در شهرستان رامسر، موضوع به صورت ویژه در دستور کار اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به وقوع چندین فقره سرقت منزل با تهدید سلاح در شهرستان‌های غربی استان، کارآگاهان پلیس آگاهی در تمامی صحنه‌های سرقت حاضر و تحقیقات میدانی خود را آغاز کردند.

رئیس پلیس آگاهی مازندران گفت: مأموران در تحقیقات میدانی خود، منازلی که مورد سرقت واقع شده بود را مورد بررسی تخصصی و فنی قرار داده و در نتیجه به سرنخ‌های مهمی دست یافتند.

وی با اشاره به اینکه برابر تحقیقات پلیس، سارقان مسلح غیر بومی و اغلب در حرکت بین چندین شهر و استان هستند، شناسایی مخفیگاه آنان را امکان پذیر ندانست.

سرهنگ قیصری با اشاره به شناسایی متهمان از توقیف خودروی آنان در عملیات ضربتی پلیس آگاهی خبر داد و افزود: در این عملیات 6 سارق از اعضای این باند شناسایی و دستگیر شدند و دو دستگاه خودروی متهمان نیز توقیف شد.

وی با اشاره به اینکه سارقان در ساعت اولیه دستگیری به بیش از 5 فقره سرقت منزل در حوزه سرزمینی این استان به روش توپی زنی و دیلم‌‌زنی اعتراف کردند، تصریح کرد: مأموران در بازرسی از خودروی متهمان، مقادیری اموال و طلاجات مسروقه به همراه یک قبضه سلاح شکاری از آنان کشف کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان مازندران با بیان اینکه متهمان با قرار مناسب روانه زندان شدند، خاطرنشان ساخت: پلیس به هیچ وجه اجازه نخواهد داد تا امنیت و آرامش جامعه مختل شود و از شهروندان نیز انتظار می‌رود تا در صورت اطلاع و یا مشاهده هرگونه موارد مشکوک بلافاصله مراتب را از طریق پل ارتباطی 110 به پلیس اطلاع دهند.