بازی‌های شناختی در کشور تقویت می‌شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا؛ این نهاد با همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و بنیاد ملی بازی های رایانه ای ایجاد و اولین جلسه آن برای بررسی استانداردهای تدوین شده بازی های شناختی با حضور اعضا به صورت حضوری و مجازی تشکیل و فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد.

نهاد اعتبار بخش بازی های شناختی پس از برگزاری جلسات هم اندیشی طی دو سال گذشته با شرکت پژوهشگران، متخصصان و کارشناسان حوزه بازی های شناختی در کشور ایجاد شده است.

بازی های شناختی از جایگاه ویژه‌ای در حوزه ارزیابی و توانبخشی شناختی در کودکان و بزرگسالان برخوردارند و به عنوان بخش جدایی ناپذیر رشد و تحول کودک و به عنوان ابزاری ارزان و دردسترس برای همه اقشار، از مهم‌ترین عواملی است که زمینه ایجاد وگسترش مهارت­های جدید حرکتی، شناختی وزبانشناختی، رافراهم می‌­کند.

در نخستین نشست این نهاد که در محل آن واقع در شورای نظارت بر اسباب بازی برگزار شد، بازی های ثبت شده، ارزیابی و مقرر شد بازی های منتخب نشان بازی های شناختی را دریافت و از مزایای آن برخوردار شوند.

تولید کنندگان بازی ها اعم از بازی های دیجیتال و رومیزی که علاقه مند به دریافت نشان بازی شناختی   هستند می توانند به بخش بانک اطلاعاتی وب‌سایت این نهاد مراجعه و ثبت نام کنند.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف