بازدید سرزده مدیرعامل شرکت مترو از روند بهسازی سوزن در ایستگاه شهرری/ فردا خط یک آماده سرویس‌دهی است

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس،  مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، امروز با حضور سرزده در ایستگاه شهرری از نزدیک در جریان عملیات بهسازی و ایمن‌سازی سوزن‌های جنوبی ایستگاه شهرری قرار گرفت.

حامد عباسی نامی در این بازدید، گفت: با همت و تلاش همکاران، عملیات بهسازی جلوتر از زمان‌بندی پیش‌بینی‌شده در حال انجام است و ان‌شاءالله تا پایان روز، تست حرکت قطارها بر روی سوزن‌ها انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه با اشاره به اینکه بیش از ۲۰ سال از عمر این سوزن‌ها گذشته و برای ایمنی هرچه بیشتر مسافران در متروی تهران، انجام این تعمیرات اساسی ضروری است، افزود: اورهال سایر سوزن‌های مترو هم که نیاز به تعمیر دارند باید هرچه زودتر آغاز شود.

وی در خصوص اقداماتی که برای بهسازی و ایمن‌سازی سوزن‌های جنوبی ایستگاه شهرری انجام شده است، گفت: تا به این لحظه ۱۳ تراورس که نیاز به نوسازی داشتند، تخریب و تراورس‌های نو جایگزین شدند. همچنین پس از تحکیم آنها، ریل‌ها، سوزن و سایر ادوات و تجهیزات مجدد نصب شده است تا ان‌شاالله صبح روز شنبه سرویس‌دهی خط یک نیز طبق برنامه و بدون مشکل انجام شود. 

عباسی نامی تصریح کرد: در فاز اول این طرح، عملیات اورهال سوزن‌های جنوبی ایستگاه شهرری در حال انجام است و در فاز بعدی دو سوزن شمالی این ایستگاه نیز بهسازی خواهند شد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه با اشاره به اینکه تعویض کامل سوزن بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان هزینه نیاز داشت، خاطرنشان کرد: با همت و تلاش همکاران توانستیم این کار را با صرف هزینه کمتر از ۶۰۰ میلیون تومان انجام دهیم.

وی با بیان اینکه شهردار تهران و دکتر شفیعی معاون حمل و نقل و ترافیک همواره بر امنیت مسافران و ارتقا ایمنی در مترو تاکید دارند افزود: امیدواریم باتدبیر معاونت محترم حمل‌ونقل و ترافیک و اراده هیئت‌مدیره محترم جهت تأمین مالی برای اورهال سایر تجهیزات؛ ایمنی و آرامش بیشتری را برای شهروندان و مسافران مترو ایجاد کنیم.
وی در پایان خاطر نشان کرد: قصد داریم تا با استفاده از توان داخلی و مدیریت هزینه ها، اورهال قطارها و زیرساخت های مترو را با جدیت دنبال کنیم و همه تلاش خود را می‌کنیم تا در مهرماه و همزمان با بازگشایی مراکز آموزشی و افزایش آمار مسافری، بهترین خدمات را به مسافران ارایه کنیم.