بازاریان و اصناف سربازان جنگ اقتصادی هستند/بسیج اصناف برای احیای هویت دینی و انقلابی اصناف تلاش کند


بازاریان و اصناف سربازان جنگ اقتصادی هستند/بسیج اصناف برای احیای هویت دینی و انقلابی اصناف تلاش کند

امام جمعه تبریز نقش بسیج اصناف را در راهبری اقتصاد و تجارت مهم خواند و گفت: بسیج اصناف باید برای احیای هویت دینی و انقلابی اصناف، در کنار انجمن اسلامی بازار و اتاق اصناف تلاش کند.

به گزارش خبرگزاری موج آذبایجان شرقی، حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم امام جمعه تبریز در دیدار اعضای بسیج اصناف استان  اظهار کرد: اصناف در جنگ تحمیلی دشمنان علیه اقتصاد کشورمان همچون کوهی استوار با اقتدار ایستاده اند.

وی خاطرنشان کرد: اقتصاد مانند ستون فقرات کشور است و اگر این عمود آسیب ببیند یقینا جامعه به خطر می افتد.

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه در حال حاضر احتکار و قاچاق کالا عامل ازبین رفتن اقتصاد است افزود: بازاریان در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نقش مهمی در هدایت افکار عمومی و شرایط اقتصاد کشور را داشتند و در 8 سال دفاع مقدس نیز نقش خود را به خوبی ایفا کرده اند.

وی نقش بسیج اصناف را در راهبری اقتصاد و تجارت مهم خواند و تاکید کرد:  بسیج اصناف باید برای احیای هویت دینی و انقلابی اصناف، در کنار انجمن اسلامی بازار و اتاق اصناف تلاش کند و از اصناف به عنوان سربازان جنگ تحمیلی اقتصادی حمایت کند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی همچنین گفت: هدف از تشکیل بسیج اصناف این است که صنوف ما بر مبنای دین مبین اسلام عمل کرده و خودشان بر خودشان نظارت کنند که اگر اینگونه باشد بسیاری از دغدغه ها وجود نخواهد داشت.

اجرای طرح های مختلف امور فرهنگی و اجتماعی از جمله کمک به برگزاری نماز اول وقت در بازار و تکریم و تشویق افراد محجبه و همچنین کمک به ازدواج آسان در بین جوانان و فرزند آوری و آموزش فقه بازار با همراهی حوزه های علمیه از موارد و خواسته های نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در این دیدار از بازاریان و بسیج اصناف بود.

 در ابتدای این دیدار سرهنگ پور زینال رئیس بسیج اصناف سپاه عاشورا و هاشمی رئیس اتاق اصناف تبریز با ارائه گزارشی از اقدامات انجام گرفته، حضور بازاریان و اصناف در صحنه های مختلف کشور برای کمک به تامین نیاز های مردم و توسعه کشور را افتخاری بی بدیل از این اقشار تاثیرگذار جامعه بیان کردند.