این ۶ ماشین قبل از اینکه این جمله را کامل بخوانید دو بار صفر تا صد زده اند!

به گزارش برنا؛ یک چیز مشترک بین همه آنها این است که انتقال قدرت به هر چهار لاستیک انجام می شود. برای رسیدن به چنین زمانی، استفاده از ظرفیت انتقال قدرت به هر کدام از چهار لاستیکی که پنجه در پنجه آسفالت افکنده اند، تنها راه ممکن به نظر می رسد. چیزی که ممکن است بین آنها مشترک نباشد استفاده از انرژی برق در پیشرانه آنهاست.

Ferrari SF90 Stradale

۲ ثانیه!

w680px-Ferrari SF90 Stradale.jpg

این خودرو دارای سه موتور الکتریکی مجزا است که به آن کمک می کند با چنین شتاب هولناکی رو به جلو حرکت کند. در ترکیب با هم، این سه موتور سرجمع ۲۱۷ اسب بخار یا به عبارت دیگر دو واحد بیشتر از کل خروجی لکسوس ES هیبریدی ۲۰۲۲ تولید می کنند. با این حال، اصل کار بر عهده موتور V8 دوقلوی توربوشارژ قدرتمندی است که پشت سر راننده قرار گرفته است و به تنهایی ۷۶۹ اسب بخار قدرت تولید می کند. در مجموع، این فراری هیبریدی ۹۸۶ اسب بخار قدرت دارد که آن را به هر چهار چرخ می فرستد تا به شتاب شگفت انگیز خود برسد.

Tesla Model S Plaid

۲.۱ ثانیه!

w680px-Tesla-Model-S.jpeg

این خودرو اگر روی سطح مخصوص شتاب گیری قرار گرفته باشد می‌تواند در کمتر از ۱.۹ ثانیه از صفر به ۱۰۰ برسد. با این حال، فرض کنید که روی آسفالت معمولی هستید که سناریوی محتمل‌تری است؛ در این شرایط قدری زمان شتابگیری شما افزایش می یابد و ۰ تا ۱۰۰ را در زمانی بین ۲ تا ۲.۳ ثانیه طی خواهید کرد. جای گفتن ندارد، اما برای ثبت این زمان، باید خودرو روی حالت عملکرد (performance) قرار داده شود.

Porsche 911 Turbo S Lightweight

۲.‍۱ ثانیه!

w680px-911-turbo-s-ogi.jpg

یک ماشین بدون موتور الکتریکی چقدر می تواند سریع باشد؟ حدود ۲.۱ ثانیه برای شما کافی است؟ این مدت زمانی است که پورشه ۹۱۱ توربو S سبک وزن ۲۰۲۱ صرفاً با استفاده از یک موتور احتراق داخلی ثبت می کند. البته شایان ذکر است که توربو S معمولی با صفر تا صد ۲.۲ ثانیه ای کمی کندتر است!

هر دو این خودروها ۶۴۰ اسب بخار قدرت، چهار چرخِ متحرک و گیربکس دوکلاچه برق آسا دارند، اما S معمولی ۳۶ کیلوگرم سنگین تر است.

Lamborghini Huracan Peformante / Porsche 918 Spyder

۲.۲ ثانیه!

w680px-Porsche 918 Spyder.jpg

حدود هفت سال قبل از ظهور ۹۱۱ توربو اس سبک ۲۰۲۱، پورشه ۹۱۸ اسپایدر نیز تقریبا همین شتاب را به ثبت رساند. البته، از این خودرو به عنوان یک ابرخودروی هیبریدی انتظاری کمتر از این هم نبود. چیزی که ممکن است شگفت‌انگیز به نظر برسد این است که این عملکرد، با لامبورگینی هوراکان پفورمانته که دارای یک موتور تنفس طبیعی V10 با قدرت ۶۳۱ اسب بخاری است، برابری می کرد.

Rimac Nevera

۱.۸۵ ثانیه!

w680px-Rimac Nevera.jpg

اما در نهایت به نظر می رسد که هیچ یک از این خودروها نمی توانند به پای ریماک نِوِرا برسند. سازنده کروات این ابرخودرو می گوید که این خودروی ۳ میلیون دلاری می تواند ۰ تا ۱۰۰ را تنها در ۱.۸۵ ثانیه انجام دهد؛ اما مانند تسلا، به سطح آماده شده نیاز دارد. در تستی که «درگ تایمز» انجام داد صفر تا صد ۱.۹ ثانیه ای برای این خودرو ثبت کرد. همچنین نِوِرا فاصله ۴۰۰ متر را در ۸.۵۸۲ ثانیه به پایان رساند که یک رکورد شگفت انگیز به حساب می آید.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف