این شهر ۶۱ سال است که در آتش می سوزد! +تصاویر

آتش سوزی ۶۱ ساله در سنترالیا در پنسیلوانیا

 

 

۶۱سال آتش‌سوزی در سنترالیا

یکی از ساکنان در سال ۲۰۱۷ گفت که آنها از گردشگرانی که به اموال ساکنین آسیب می‌رسانند و در چمن‌زارها راه می‌روند و فکر می‌کنند همه جا رها شده است، ناامید شده‌اند. آنها زباله می ریزند و طرح های گرافیتی بر دیوارهای شهر می کشند. بخشی از مسیر بی استفاده ای که به شهر منتهی می شد، پس از آنکه با طرح های گرافیتی پوشیده شد، به چیزی شبیه یک جاذبه گردشگری تبدیل شد. با این حال، ساکنان این شهر در آوریل ۲۰۲۰ پس از اینکه گزارش شد گازهای سمی به گورستان‌های محلی رسیده است، سعی کردند با پوشاندن جاده با خاک، گردشگران را بازدارند.

زندگی در شهری که می‌سوزد در سنترالیا در پنسیلوانیا

تا سال ۲۰۲۲ این شهر عاری از رفت و آمد شده و بیش از هر زمان دیگری متروک مانده است. با این حال، ساکنان باقی‌مانده در سال ۲۰۱۳ در یک نبرد قانونی با مقامات برای ماندن در این شهر، علی‌رغم تلاش‌ها برای جابه‌جایی، پیروز شدند و به هر توریستی که به سنترالیا راه پیدا می کند، یادآوری می‌کنند که این شهر هنوز کاملاً متروکه نیست و به شهر ارواح تبدیل نشده است. این ایالت گفت که این آتش زیر زمینی می تواند تا یک قرن دیگر ادامه یابد و دیگران فکر می کنند که ممکن است خاموش شدنش صدها سال به طول انجامد.

 

بر اساس داده‌های دفتر فدرال معادن سطحی، تا سپتامبر گذشته حداقل ۲۵۹ آتش سوزی در معادن زیرزمینی در بیش از ۱۲ ایالت رخ داده است، اما برخی از محققان معتقدند که ممکن است هزاران آتش سوزی دیگر در لایه‌های زغال سنگ وجود داشته باشند که تشخیص داده نشوند.