این بلا را کرونا بر سر کودکان آورد!

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، مهدی تهرانی دوست، فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان بیان داشت:‌درباره کرونا با چالش‌های زیادی روبرو بوده‌ایم.

وی ادامه داد:‌ یکی از چالشها را در فاز حاد بیماری داشتیم که توام با ترس و نگرانی و احیانا رفتارهای وسواسی در مقابل این بیماری بود که خوشبختانه این فاز حاد گذرانده شده و ترس و نگرانی کاهش یافته است.

این فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان اضافه کرد: در عین حال فاز مزمن این اختلال و همه گیری عوارضی به دنبال داشته؛ از جمله اینکه بچه‌ها به مدت تقریبا 2 سال از تحصیل حضوری محروم بودند؛اگرچه تحصیل به صورت مجازی بوده اما مزایای تحصیل حضوری را نداشته و ارتباطات با دوستان کاهش پیدا کرده است.

تهرانی دوست با بیان اینکه بچه‌ها در منزل درگیری و چالش‌های زیادی در درس خواندن و تکالیف داشتند،گفت: در این دوران تحریک پذیری بیشتر بوده و کارهای سرگرمی و بازی کمتر شده است.

وی متذکر شد: همین مسئله بدرفتاری بچه‌ها را در خانه بیشتر کرده؛ به خصوص کودکانی که مشکلاتی از قبیل بیش فعالی داشتند.

این روانپزشک کودکان و نوجوانان ابراز کرد: این مسئله در یادگیری آنها تاثیر گذار بوده است؛ضمن اینکه امروزه که تقریبا به دوران افول کرونا وارد شدیم با عوارض بعدی که ممکن است کرونا در کودکان و نوجوانان ایجاد کند مواجه هستیم.

تهرانی دوست ادامه داد:‌طبیعتا اشتغال زیاد کودکان و نوجوانان به فضای مجازی خواهد بود که باید والدین آن را مدیریت کنند؛ به طوری که یکی از مشکلات و عوارضی که در بحران کرونا داشتیم بحث همه گیری فضای مجازی در کودکان و نوجوانان بوده است.

انتهای پیام/