«اینکه بچه شهید را به بهانه حجاب بزنند برای بچه‌های غیرتی هیئت‌ها قابل تحمل نیست / ما کنترل می‌کنیم ، و الا …»

آیت‌الله لطف‌الله دژکام با اشاره به این رخداد گفت: یک جریان دارد مواضع ارزشی ما را زیر سوال می‌برد و مسئولان مربوطه باید با این جریان برخورد کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان فارس اظهار کرد: روز اول ماه صفر و روز اوج مظلومیت حضرت زینب(س) و فرزندان امام حسین(ع) است و دلیل حضور ما در خانه شهیدان خادم صادق این بود که این مظلومیت تاریخی که آل الله داشته‌اند، این بار در حرم سوم اهل بیت(ع) تکرار شد که قلب همه مؤمنین را به درد آورد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس ادامه داد:‌ مظلومیت برای دختر شهید خادم صادق، تداعی کننده مصیبت وارده بر حضرت زینب است که در عین اقتدار، مظلومیت را تجربه کرد.

دژکام افزود: این اتفاق زمینه ای خواهد بود برای اینکه مجموعه انقلابیون و مسئولین برای اصلاح این جریانی که متاسفانه بیش از حد هنجارشکنی را پیشه کرده‌اند و در شهر مقدس شیراز به ساختارشکنی و هتک حیثیت ارزشها و باورهای ملی و دینی مشغولند اقدام جدی و عاجل کنند.

وی بیان کرد: جریان حزب الله و انقلابیون و متدینین در شیراز یک جریان منطقی و اهل مدارا در حد نهایت است و تا امروز با همین رویه با هنجارشکنان مواجهه داشته‌اند؛ هیچ کس نمی تواند بگوید حزب الله در شیراز رفتاری کرده‌ است که در آن تندروی و افراط بوده است.

آیت‌الله دژکام بیان داشت: این زمینه به وجود آمد برای اینکه اگر کسانی در بین این جریان هنجار شکن، بالاخره اهلیت دارند هدایت شوند، البته ما دوست داریم که همه هدایت شوند این نکته اول که نباید فراموش شود.

وی عنوان کرد: علی‌رغم این مدارایی که نسبت به جریانات هنجارشکن شده که به امید هدایت آنها این کار را کردیم، توقع نمی رفت که در ایامی که متعلق به سه ساله امام حسین علیه السلام است، فرزند شهید در شهر مظلومیتی مانند حضرت رقیه پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: توقع نبود در ایام روزهای مصیبت اهل بیت(ع)، برخی هنجارشکنان حرمت همسر و دختر شهیدی بزرگوار را در سومین حرم اهل بیت(ع) خدشه دار کنند.ما این توقع را نداشتیم و این همه بی شرمی را از این جریان هنجار شکن تصور نمی‌کردیم.

وی اضافه کرد: ما همه عمرمان شعار دادیم که کاش ما بودیم جلوی مظلومیت حضرت زینب و حضرت رقیه را می‌گرفتیم اما چگونه می‌شود که امروز جلوی چشم ما دختر شهیدی به بهانه حمایت از ارزشهای دینی مظلوم واقع می شود؟

دژکام افزود: بنده امروز آمده ام تا این مظلومیت دیگر وجود نداشته باشد چراکه این موضوع برای امت حزب اللهی شیراز قابل تحمل نیست.

وی بیان کرد: در این راستا مسلماً مسئولین ذیربط وظایفی دارند و انتظار می‌رود مسئولان این وظایف را با جدیت انجام دهند چراکه مسئله یک مورد و یک برخورد در یک گوشه شهر نیست. یک جریان دارد مواضع ارزشی ما را زیر سوال می‌برد.

وی با بیان اینکه مسئولان مربوطه باید با این جریان برخورد کنند، گفت: بنده در خطبه ها هم این را گفتم که اگر سازماندهی شده و پشت جریان این قضیه هنجارشکنی، ما احساس کنیم یک جریانی تعمداً می خواهد برای نظام و برای مردم متدین مسئله درست کند در آن صورت دیگر خبری از متانت و مدارای همیشگی شیرازی ها نخواهد بود.

امام جمعه شیراز یادآور شد: این قضیه ای که پیش آمد کاملاً ثابت کرد که این جریان حاضر است حتی یک متدینی را به خاطر این که می گوید لباس درستی بپوش یا کمی مراعات بکن، کتک بزنند و هتک حرمت کنند.

وی گفت: مطمئن هستم مجموعه نیروی انتظامی با تدبیر ویژه اقدامات لازم را در خصوص بی احترامی که به خانواده شهید شده و همین جریانی که می‌خواهد بی احترامی به ارزشهای شهدا بکند انجام می‌دهد و ما منتظر هستیم این مسئله با مدیریت مسئولین دلسوز و پای کار مجموعه‌های امنیتی مدیریت شود و نیازی به کار دیگری نباشد.

دژکام خطاب به نیروهای مدیریتی و مسئولان امنیتی گفت: ما در مجموعه قرارگاه فرهنگی استان هم در خدمت عزیزان هستیم و مطمئن باشید خیل جمعیت متدینین پشت سر شما نیروهای مدیریتی و مسئولین امنیتی هست همیشه حمایت کردند باز هم حمایت می‌کنند.

دختر و همسر شهید خادم صادق

بیشتربخوانید :

وی بیان داشت: بدون شک بسیاری از جوان های شیرازی اکنون ناراحت هستند؛ ما کنترل می‌کنیم و الا برخوردهای خیلی حادی بعضی مواقع ایجاد می‌شود.

دژکام عنوان کرد: اینکه بچه شهید را به بهانه حمایت از حجاب بزنند، برای بچه های غیرتی هیئت های ما قابل تحمل نیست. اما همه آنها به خاطر اینکه در نظام اسلامی کار باید قانونی انجام شود منتظر هستند که مسئولین قانونی اقدام کند امیدوار هستیم ان شاءالله این قضیه با همت عزیزان و پیگیری هایی که می کنند به زودی حل شود.

وی اضافه کرد: عمق این قضیه هنجارشکنی در باب حجاب و عفاف که بر بعضی ها پوشیده بود اکنون آشکار شد که یک دست های خائنانه نیز در کار است؛ بی احترامی به ارزش‌ها به یک جایی رسیده که برمیگردند آمر به معروف و ناهی از منکر را کتک می زنند. این موارد باید تعدیل و کنترل شود.

دژکام بیان کرد: این اتفاق برای متدینین نازیبا بود اما انشاالله جبران می کنیم و نمی گذاریم این مظلومیت ادامه پیدا کند.

وی ضمن تشکر از مادر و دختر شهید گفت: تشکر می کنم از شجاعت، غیرت و رفتار زینبی این مادر و دختر که وارث حضرت زینب هستند احسنت به مقاومت شما احسنت به ایستادگی شما و جامعه مذهبی کشور به شما خانواده شهدا و به شما مادر و دختری که زینب گونه ایستادید افتخار می‌کند؛ولو اینکه متحمل رنج شدید اما از ارزش‌های خود دفاع کردید.

نماینده ولی فقیه در استان فارس ابراز کرد: امیدوار هستیم همه ما بتوانیم جایگاه، فرهنگ، ارزش ها و میراث شهدا را نگهبانی کنیم و امیدوارم نظام اسلامی در حفظ ارزشهای ایثار و شهادت بیش از پیش موفق باشد.

۲۱۲۲۰