ایران به اظهارات تحریک‌آمیز فرمانده سنتکام واکنش نشان داد

قایق‌های نظامی بدون سرنشین که با پوشش کاوشگر از سوی نیروی دریایی آمریکا به پهنه خلیج فارس و دریای عمان اعزام می‌شوند، ضمن تهدید امنیت خطوط کشتیرانی، موجب بروز برخی حوادث دریایی شده‌اند.

یک مقام مطلع نظامی در گفتگو با نورنیوز به اظهارات فرمانده سازمان تروریستی سنتکام واکنش نشان داد و گفت: حضور نامشروع نیروهای نظامی آمریکا در خلیج فارس همواره موجب ایجاد ناامنی بوده و این روند اخیرا با بهره‌گیری از قایق‌های بدون سرنشین،مشکلات جدیدی را برای کشتیرانی ایمن در منطقه ایجاد کرده است.

ژنرال گوریلا فرمانده تروریست‌های سنتکام روز گذشته اقدام سپاه در کنترل قایق بدون سرنشین آمریکا در خلیج فارس را غیر قانونی و بی‌ثبات کننده عنوان کرده بود.

این مقام نظامی ایران با اشاره به اقدام به موقع نیروی دریایی سپاه در کنترل و یدک یک فروند قایق بدون سرنشین آمریکایی که ارتباطات ناوبری آن قطع شده بود، اظهار کرد: اخیراً تعداد زیادی از قایق های نظامی بدون سرنشین با پوشش کاوشگر از سوی نیروی دریایی آمریکا به پهنه خلیج فارس و دریای عمان اعزام می شوند که ضمن تهدید امنیت خطوط کشتیرانی وقوع برخی حوادث دریایی را نیز به‌دنبال داشته است.

او با تأکید بر عزم نیروهای دریایی جمهوری اسلامی ایران برای تداوم اجرای مأموریت‌های قانونی وضروری خود در خلیج فارس و دریای عمان گفت: ما چون گذشته نسبت به اقداماتی که موجب ناامنی در منطقه می شود بی‌تفاوت نخواهیم بود و برای جلوگیری از ایجاد هرگونه ناامنی و بی‌ثباتی به وظایف قانونی خود در چارچوب مأموریت‌های ذاتی حفاظت و ایمن‌سازی خطوط کشتیرانی ادامه خواهیم داد.