ایران از رسیدن به نیمه‌نهایی جام کنفدراسیون والیبال زنان آسیا بازماند

مرحله یک‌چهارم نهایی مسابقات جام کنفدراسیون زنان آسیا امروز (شنبه) با برگزاری چهار دیدار پیگیری شد که در یکی از این بازی‌ها تیم ملی زنان ایران در سومین مسابقه این مرحله به مصاف ژاپن نایب قهرمان دوره قبل رفت و با قبول شکست از راه‌یابی به جمع ۴ تیم برتر این مسابقات بازماند.

شاگردان الساندرا کمپدلی در ست سوم ۲۸ بر ۲۶ به پیروزی رسیدند اما در ست‌های اول، دوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر۲۳، ۲۵بر۲۱ و ۲۵ بر ۱۶ مقابل ژاپن مغلوب شدند. ترکیب اصلی تیم ملی والیبال زنان ایران در این دیدار را شبنم علیخانی، مائده برهانی، الهه پورصالح، مهسا کدخدا، پوران زارع، تهمینه درگزنی، محدثه مشتاقی و نگار هاشمی تشکیل می‌دادند.

تیم ملی والیبال زنان ژاپن از نظر حضور در بازی‌های المپیک با ۱۳ دوره رکورددار آسیاست،‌ این تیم دو مدال طلا و قهرمانی بازی‌های المپیک (۱۹۶۴ و ۱۹۷۶) و در ۱۶ دوره حضور در قهرمانی زنان جهان، سه قهرمانی سال‌های ۱۹۶۲، ۱۹۶۷ و ۱۹۷۴ را نیز در پرونده کاری خود دارد.

ملی‌پوشان ایران که دور مقدماتی را به عنوان تیم چهارم جدول رده‌بندی گروه A به پایان رسانده بودند فردا و در گروه تیم‌هایی که برای رتبه پنجم تا هشتم بازی خواهند کرد به مصاف چین تایپه می‌روند.