ایده ایجاد شهرک انرژی در خراسان رضوی


ایده ایجاد شهرک انرژی در خراسان رضوی

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: اجرای طرح های مرتبط با تولید انرژی از جمله پیشنهاد ایجاد شهرک انرژی در شهرستان کاشمر، در تولید انرژی استان سهم بسزایی خواهد داشت و در نهایت منجر به رفاه بیشتر مردم می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی در دیدار با هیات مدیره یک مجموعه سرمایه‌گذاری در طرحهای مرتبط با انرژی عنوان کرد: سرمایه‌گذاری در طرحهای تولید انرژی اولویت دارد، از این رو پیشنهاد ایجاد شهرک انرژی با حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای حل چالش‌ها و ایجاد زیرساخت‌های لازم در خراسان رضوی مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

نظری در ادامه این دیدار گفت: اجرای طرحهای مرتبط با تولید انرژی از جمله پیشنهاد ایجاد شهرک انرژی در شهرستان کاشمر، در تولید انرژی استان سهم بسزایی خواهد داشت و در نهایت منجر به رفاه بیشتر مردم می‌شود.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری در انجام کارها لازم است، ولی نباید تجربه های منفی گذشته به گونه ای تصور شود که انجام کارهای آتی را غیر قابل انجام نشان دهد، بلکه باید اجرای کار آغاز  شود و در حین اجرا، چالش‌ها و موانع موجود مدیریت شود؛ به عبارتی اکنون  نباید درگیر چالش های آینده باشیم.

وی همچنین ادامه داد: اکنون فضای استان و حتی کشور نسبت به گذشته تغییر کرده است و این برگرفته از تغییر نگاه دولت به مسائل کلان کشور است و از سوی دیگر تجربه های گذشته باید برای حرکت‌های آینده مورد استفاده قرار گیرد.

استاندار خراسان رضوی: ایده ایجاد شهرک انرژی بسیار خوب است و برای اجرای آن باید با استفاده از نوآوری در شیوه و اجرای آن منتج به حل مشکلات مردم شود و هم اکنون استان خراسان رضوی از شرایط سرمایه‌گریزی به سرمایه پذیری تبدیل شده است و در حال حاضر برخی شرکتهای خارجی آماده حضور و سرمایه‌گذاری در این استان هستند.

نظری در این جلسه با شنیدن چالشها و موانع پیش روی احداث نیروگاه ۱۰۰ مگاواتی خورشیدی در کاشمر با ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار، به معاونین امور اقتصادی و عمرانی خود دستور پیگیری برای رفع این مشکلات را صادر کرد.